APIFORIUM – Prawdziwie regenerujący relaks

O wszechstronnym działaniu sauny na ciało i duszę wiadomo nie od dziś. Dzięki regularnemu korzystaniu z sauny nie tylko usuwamy z organizmu toksyny i zapewniamy sobie piękną skórę, ale przede wszystkim skutecznie redukujemy codzienny stres i zmęczenie. Mając to na uwadze, Dębowy Hotel | Event | SPA otworzył dla swoich Gości nowoczesną strefę biowellness.

– Nasz hotel położony jest u podnóża Gór Sowich, czyli regionu, który znany jest z produkcji najlepszej jakości miodu – mówi Karolina Sochaj, Dyrektor Dębowy Hotel | Event | SPA w Bielawie. – Postanowiliśmy więc wykorzystać jego właściwości, tworząc naszego SPA, w tym także nowoczesną zewnętrzną strefę biowellness.

Apiforium, bo tak nazywa się saunowa strefa regeneracji i redukcji stresu, to połączenie tradycyjnie ogrzewanej sauny z pomieszczeniem do okładów miodowych oraz Euforium – miejscem wypoczynku z leżankami wypełnionymi wiórami limby. Zabiegi w Apiforium wykonywane są w oparciu o naturalne pszczele produkty, które – dzięki witaminom, minerałom i enzymom zawartym w miodzie – działają silnie nawilżająco, wygładzająco i przeciwzmarszczkowo, a także antybakteryjnie. Towarzyszy im także zapach palących się świec z wosku pszczelego.

Najważniejszy punkt Apiforium stanowi Event Sauna, czyli tradycyjna drewniana sauna, w której temperatura może wynosić od 60 do 120 stopni. Na Gości Event Sauny czekają autorskie sesje aromatyczne, takie jak rytuał tradycyjnej ruskiej banji połączony z masażem witkami brzozowymi i dębowymi, rytuał z jodłą syberyjską i miodem lub eukaliptusem i propolisem.

Korzystanie z tradycyjnej sauny nie tylko wzmacnia odporność organizmu i pobudza przemianę materii, ale także działa relaksująco i uspokajająco. Po każdym seansie Goście mogą ochłodzić się i zrelaksować w Euforium. Jest to specjalna strefa z leżankami wypełnionymi wiórami limby oraz odpowiednio dobraną muzyką. Goście mogą skorzystać tam także ze specjalnych okładów, np. z miodu spadziowego. Relaks w Euforium sprzyja eliminacji stresu i regeneracji organizmu. Olejki eteryczne zawarte w miodach oraz wiórach drzew działając kojąco na organizm, udrażniają zatoki, łagodzą katar i wzmacniają układ nerwowy oraz system immunologiczny. Wyjątkową częścią Apiforium jest także biostaw, czyli naturalnie uzdatniany zbiornik wodny o powierzchni 128 m2. Biostaw jest czynny cały rok i stanowi stanowi ważny element chłodzący dla sesji, rytuałów i ceremonii saunowych.

Dębowy Hotel | Event | SPA przewidział dla swoich Gości szeroką ofertę seansów zapachowych oraz rytuałów i ceremonii saunowych. Co warte podkreślenia, wszystkie one stanowią unikatowy na skalę światową program łączący pielęgnację ciała z elementami medycyny naturalnej.

(MKO)

Powiązane artykuły