Barwna parada dzieci z całego świata

Barwne pokazy taneczne i niecodzienne popisy cyrkowe młodych artystów z Kenii, USA, Gruzji i Polski – w niedzielę 25 czerwca na Wyspie Słodowej odbyła się Międzynarodowa Parada Brave Kids. Dzieci z całego świata zaczarowały wrocławian, którzy chętnie przyłączali się do wspólnej zabawy. W najbliższy piątek młodzi artyści zapraszają na wyjątkowy spektakl.

W niedzielne popołudnie przez Wyspę Słodową przeszedł radosny korowód pełen muzyki, tańców i pokazów cyrkowych. Wzięły w nim udział dzieci z różnych stron świata, które do Wrocławia przyjechały na 8. edycję międzynarodowego projektu – Brave Kids. Wrocławianie byli zachwyceni i chętnie przyłączali się do korowodu i zabawy. Wydarzenie było częścią pikniku organizowanego na Wyspie Słodowej z okazji Dnia Ojca.

– To było niezwykle barwne i radosne wydarzenie – mówi Justyna Warecka, producent wykonawczy Brave Kids. – Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty i z dumą reprezentowali swoje kraje, co wzbudziło duży entuzjazm wśród publiczności, która chętnie bawiła się razem z nimi. Występy te miały pokazać mieszkańcom miasta radość i siłę, jaką mają w sobie dzieci niezależnie od trosk i smutnych doświadczeń jakie je często spotykają.

Swoje umiejętności zaprezentowali wrocławianom członkowie kenijskiej grupy Koinonia, w której skład wchodzą dzieci z afrykańskich slumsów. Była wśród nich również gruzińska grupa Caritas, czyli młodzi tancerze z Ośrodka Dziennego w Tbilisi oraz młodzi cyrkowcy z CircEsteem z USA – organizacji wspierającej młodych ludzi w rozwoju osobistym. Towarzyszyła im miejscowa grupa Kolorowe Dzieci. Jak co roku do barwnej parady dołączył także wrocławski zespół Mała Kalina oraz duet Balafon Brothers.

Niedzielna parada to przedsmak występu, do którego młodzi artyści już od tygodnia przygotowują się podczas warsztatów artystycznych. 30 czerwca, o godz. 18.00 w Centrum Kultury Wrocław Zachód, na zakończenie pierwszego etapu projektu i pobytu we Wrocławiu – dzieci zaprezentują barwny spektakl. Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.

Warsztaty w Obornikach Śląskich, a 10 lipca Wielki Finał w Teatrze Polskim Młodzi artyści z końcem czerwca pożegnają się z wrocławskimi rodzinami, u których mieszkają i pojadą do Obornik Śląskich. 2 lipca zjadą się tam wszystkie dzieci z pozostałych czterech polskich miast (Warszawa, Białystok, Wałbrzych, Przemyśl), które biorą udział w tegorocznej edycji projektu w naszym kraju, a także grupa BK z Koszyc na Słowacji. Przez tydzień ponad 130 dzieci z najdalszych stron świata, będzie wspólnie mieszkało oraz przygotowywało wielki i barwny finałowy spektakl. Zostanie on zaprezentowany 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim. Dziecięcy artyści wystąpią dwukrotnie – o godz. 17.00 i 19.00. Bilety są już w sprzedaży, a cały dochód zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia dzieci podczas drugiego etapu projektu. 11 lipca po ponad 3 tygodniach niezwykłego pobytu w naszym kraju, wszystkie dzieci odjadą oraz odlecą do swoich krajów.

(MKO)

Powiązane artykuły