Będzie McDonalds w Strzegomiu

To może być 361 restauracja McDonalds w Polsce, 3 w Aglomeracji Wałbrzyskiej, 2 w powiecie świdnickim i 1 w Strzegomiu.

Władze gminy zapowiadają, że już w przyszłym roku na ich terenie otwarty zostanie lokal z najsłynniejszymi bułkami z mięsem. Bułki z resztą już związane są z miastem.

Restauracja McDonalds ma powstać przy wylocie ze Strzegomia w pobliżu stacji paliw Shell. Dzięki tej inwestycji zatrudnienie może znaleźć kilkadziesiąt osób. Standardowo McDonalds zatrudnia od 40 do 60 osób w punkcie.

– Restauracja w Strzegomiu jest planowana na drugą połowę 2016 roku – informuje Patrycja Wysocka z biura prasowego firmy Mcdonalds.

Obecnie trwa projektowanie obiektu i to od jego wielkości będzie zależało, ile osób dokładnie znajdzie tam zatrudnienie.

– Następnym etapem będzie złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Zaraz po zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji będzie można dokładnie określić szczegóły tej, jakże bardzo wyczekiwanej, przez mieszkańców inwestycji. Aktualnie średni koszt jednej restauracji wynosi 6 – 7 mln złotych – mówi Grażyna Kuczer, rzecznik prasowy UM w Strzegomiu.

Akt notarialny kupna działki pod budowę restauracji w Strzegomiu podpisano 28 maja 2013 r.

Otwarcie McDonaldsa tematycznie wiązać będzie się z działalnością innej firmy, która już funkcjonuje w Strzegomiu. Piekarnia FSB, produkująca bułki dla McDonalds, zatrudnia ponad 200 osób na umowę o pracę i ponad 100 osób przez firmę zewnętrzną.

– Bardzo potrzebujemy nowych miejsc pracy i robimy wszystko, by takie miejsca stworzyć. Cały czas szukamy kolejnych inwestorów – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

(MIRKA)

Powiązane artykuły