Bezpłatne szkolenie BHP tylko do końca listopada

To jedyna okazja, żeby ZUS zapłacił za obowiązkowe szkolenie okresowe bhp Twoich pracowników! Żadnych dodatkowych formalności, wystarczy zgłoszenie! Program trwa tylko do końca listopada 2016 roku.

3200 pracowników branży budowlanej zostanie przeszkolonych za pieniądze ZUS. Trwa ogólnopolski projekt bezpłatnych, obowiązkowych szkoleń bhp – zapisy powoli dobiegają końca. Od września do końca listopada 2016 roku pracownicy firm budowlanych z całej Polski, bez względu na rodzaj umowy czy staż pracy mogą bezpłatnie skorzystać z obowiązkowych, okresowych szkoleń bhp realizowanych w 16 województwach przez firmę FEUER sp. z o.o.

Cykl szkoleń finansowany jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Przystąpienie do projektu nie wymaga żadnych formalności, wystarczy zgłoszenie pracownika za pośrednictwem strony internetowej www.feuer.pl/darmowe-szkolenia-zus, mailowo pod adresem szkolenia.zus@feuer.pl lub telefonicznie pod numerem 790 377 329 albo 22 618 64 35. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

– Statystyki GUS są niepokojące. Według nich to właśnie branża budowlana jest najbardziej narażona na wypadki przy pracy. Tylko w 2014 roku ponad 130 osób straciło życie na budowie lub doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 9 na 10 wypadków przy pracy spowodowane jest brakami wiedzy pracownika lub jego przełożonego w zakresie bezpieczeństwa – mówi Iwona Kowalska regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Ciągle jeszcze znaczna część pracowników nie korzysta z odpowiednio dobranego i dopasowanego systemu szkoleń. Dlatego właśnie w ramach działań Departamentu Prewencji i Rehabilitacji ZUS powstał ogólnopolski projekt darmowych szkoleń bhp dla pracowników branży budowlanej – dodaje Iwona Kowalska.

Bezpłatne szkolenia odbywają się w 16 miastach wojewódzkich. W każdym mieście jest dostępnych 200 miejsc dla pracowników branży budowlanej. Łącznie w całej Polsce ZUS sfinansuje szkolenia bhp dla 3 200 pracowników branży budowlanej. Proponowane w projekcie szkolenie jest obowiązkowym szkoleniem bhp, które powinien odbyć każdy pracownik budowy, zależnie od warunków pracy, co roku lub co trzy lata. Program szkolenia przygotowało „Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”, które objęło patronatem cały projekt. Program obejmuje swoim zakresem najważniejsze zagadnienia bezpieczeństwa podczas wykonywania prac budowlanych, m.in. praca w wykopach, praca na wysokości, ratownictwo i zasady pierwszej pomocy, praca przy liniach energetycznych.

– Szkolenia BHP zwykle nie są zbyt atrakcyjne dla pracowników, którzy niekiedy je po prostu lekceważą tymczasem solidne i ciekawie poprowadzone szkolenie BHP to szansa na zwiększenie bezpieczeństwa na polskich budowach – podkreśla Iwona Kowalska.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Wszyscy pracownicy budowy oraz osoby biorące udział w realizacji prac budowlanych, np.: operatorzy maszyn, kierowcy samochodów dostawczych, magazynierzy i pracownicy zapleczy budowlanych niezależnie od rodzaju umowy. Szkolenie jest skierowane również do wszystkich osób wykonujących prace budowlane, remontowe lub instalacyjne, np. konserwatorów, elektryków, hydraulików czy wykonawców sieci teletechnicznych – kwalifikują się nawet pojedyncze osoby.

Warto się szkolić gdyż w ten sposób:

  • Zmniejsza się ryzyko wypadku, bo 90% wypadków spowodowane jest niewiedzą pracownika;
  • Obniża się ryzyko zdarzeń niepożądanych jak awarie i uszkodzenia, ponieważ pracownicy będą świadomi skutków swoich działań i zaczną stosować standardy, które przeciwdziałają takim zdarzeniom;
  • Zwiększa się wydajność pracowników, ponieważ poznają zasady efektywnego i bezpiecznego wykorzystania narzędzi, które dostają;
  • Zmniejsza się ryzyko otrzymania mandatu z PIP, ponieważ pracownicy zrozumieją powody stosowania zasad i standardów bezpieczeństwa liderów rynku (Budimex, Erbud, Hochtief, Mostostal Warszawa, Mota-Engil, Polimex-Mostostal, Porr Infrastructure, Skanska, Warbud i Unibep).

Szczegółowy harmonogram szkoleń dostępny jest na stronie www.feuer.pl/darmowe-szkolenia-zus. telefon: 22 618 64 35 lub 790 377 329, szkolenia.zus@feuer.pl

Warto się pośpieszyć gdyż decyduje kolejność zgłoszeń.

(MKO)

Powiązane artykuły