Borgers Polska inwestuje i rekrutuje w Złotoryi

Niecały miesiąc od wydania zezwolenia na prowadzenie działalności w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wystarczył, aby w firmie Borgers Polska ruszyła rekrutacja.

Niemiecki producent podzespołów dla branży motoryzacyjnej przygotowuje się do rozpoczęcia budowy swojego zakładu w Złotoryi. Już teraz poszukuje menadżerów ds. HR, produkcji, logistyki i jakości.

W Borgers Polska, zatrudnionych zostanie początkowo 150. pracowników, a docelowo pracę w nim znajdzie nawet 600 osób.

Borgers Polska to spółka niemieckiego koncernu Borgers AG z siedzibą Bocholt. Przedsiębiorstwo zatrudnia na międzynarodowym rynku ponad 6000 pracowników i zajmuje się m.in. produkcją tekstyliów dla przemysłu motoryzacyjnego. Produkty firmy Borgers, takie jak np. elementy wygłuszeniowe i wykładziny stosowane są wewnątrz i na zewnątrz samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych prawie wszystkich znanych producentów.

Pod koniec grudnia 2015r. firma otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Złotoryja. Inwestor zamierza wiosną br. ruszyć z budową zakładu, w którym pracę znajdzie początkowo 150., a docelowo nawet 600 osób. Nakłady finansowe jakie poniesie firma w związku z inwestycją wyniosą w pierwszym etapie 127 mln zł. Złotoryja to najczęściej wybierane miejsce do prowadzenia biznesu w ubiegłym roku w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Łącznie, dzięki ubiegłorocznym inwestycjom trzech firm (Borgers Polska, Bisek-Asfalt, Schneider Pojemniki Transportowe), w podstrefie powstanie w najbliższym czasie co najmniej 245 nowych miejsc pracy, a planowana wartość inwestycji, które zamierzają zrealizować przedsiębiorstwa, to ponad 179 mln zł.

 

Więcej szczegółów dotyczących działalności firmy na terenie Złotoryi oraz rekrutacji, którą zamierza w regionie przeprowadzić koncern już wkrótce.

(JuAn)

Powiązane artykuły