Chiński lider teraz w Media Expert

Polski dystrybutor marki kamer i akcesoriów YI rozpoczął współpracę z TERG S.A, właścicielem sklepów Media Expert, Avans i Electro.pl. To kolejny krok rozwoju sieci dystrybucji chińskiego giganta. W czwartym kwartale 2016 roku sprzedaż jego produktów dedykowanych na nasz rynek wzrosła o 400%. W tym roku dystrybutor zapowiada premierę m.in. drona oraz ekspansję na innych rynkach europejskich.

Marka YI, jeden ze światowych liderów na rynku kamer, rok po uruchomieniu w Polsce oficjalnej dystrybucji wchodzi do sieci Media Expert.

– Zaczynaliśmy od dwóch kamer sportowych, a ich ogromny sukces skłonił nas do znaczącego poszerzenia gamy produktów YI dedykowanych na polski rynek. Marka zdobyła już na nim mocną pozycję, co potwierdza dynamiczny wzrost sprzedaży. W ostatnim kwartale 2016 roku wyniósł 400% w porównaniu z pierwszym kwartałem. Współpraca z Media Expert to dla nas ważny etap udostępniania kolejnych kanałów sprzedaży – mówi Jakub Tomasiczek, dyrektor generalny firmy JBTS oficjalnego dystrybutora marki YI w Polsce.

W Media Expert znajdzie się pełna oferta produktów YI, w tym flagowe: kamery sportowe, YI Action i YI 4K wraz z akcesoriami, kamery do monitoringu z serii YI Home oraz YI Dome, a także rejestrator samochodowy YI Dash. Z nowości, dostępny jest już ręczny stabilizator do kamer YI Gimbal.

– Kamery sportowe YI są drugą najchętniej kupowaną kamerą na świecie, wyprzedzając produkty znanych, dłużej istniejących na tym rynku firm. Atutem marki YI jest wysoka jakość w bardzo przystępnych cenach. Na przykład YI Action kosztuje tylko 449 zł, 3-4 razy mniej niż konkurencyjne produkty o podobnych lub nawet gorszych parametrach. W dalszej części 2017 roku planujemy kolejne premiery, w tym oczekiwany dron YI Erida czy nowe wersje kamer domowych i sportowych – mówi Jakub Tomasiczek.

Model oficjalnej dystrybucji marki YI w Polsce jest zbudowany w oparciu o sprzedaż online i offline. Aktualnie produkty YI oferują: x-kom, Allegro (oficjalny sklep), PLAY, oficjalna strona marki YI.pl oraz sieć wyspecjalizowanych sklepów branżowych.

Polski dystrybutor planuje ekspansję w Europie

Spółka JBTS jest oficjalnym dystrybutorem marki YI na całą Europę. W kolejnych miesiącach dystrybutor zapowiada debiut na nowych rynkach zagranicznych.

– Po sukcesie w Polsce, systematycznie będziemy poszerzali zasięg dystrybucji w Europie, wykorzystując potencjał marki YI – dodaje Jakub Tomasiczek.

Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym powstała oficjalna sieć dystrybucji marki YI, należącej do grupy Xiaomi, jednego z największych producentów elektroniki użytkowej na świecie.

Produkty marki YI w Media Expert: https://goo.gl/GM7rLs

Wyłącznym dystrybutorem marki Xiaoyi w Polsce jest firma JBTS.

(MKO)

Powiązane artykuły