Czy pośrednictwo kredytowe to sposób na biznes? | Wywiad z Rafałem Woźnym

Jak skorzystać z dobrego kredytu i nie popaść w pułapkę „pseudobanków”? Oczywiście najlepiej skorzystać z konsultacji kredytowych doświadczonych doradców. Czy pośrednictwo w udzielaniu kredytów może być sposobem na biznes? Rozmawiamy z doświadczonym doradcą i konsultantem kredytowym Rafałem Woźnym z Konsultacje Kredytowe Hossa, który rozwieje wszystkie wątpliwości w tej tematyce.

Dlaczego został Pan przedsiębiorcą?

Myślę, że zawsze „myślałem na tak”. Wyniosłem z domu taką filozofię – zawsze stawialiśmy pytanie „jak to zrobić? „, a nie „czy da się to zrobić?”. Jestem wdzięczny moim rodzicom za wpojenie tego sposobu życia, bo przekłada się on na każdą czynność. Trudno oprzeć się wrażeniu, że „bycie na tak” to obowiązkowa cecha dzisiejszych przedsiębiorców.

Na czym polega praca eksperta kredytowego w firmie Konsultacje kredytowe Hossa?

Kiedy klient przychodzi do naszego biura lub zgłasza się telefonicznie, zbieramy wszelkie przydatne informacje. Po zbadaniu potrzeb i sytuacji finansowej sprawdzamy w jakich bankach otrzyma najkorzystniejszą ofertę. Pomagamy skompletować dokumenty i składamy wniosek do banku. Mamy pod kontrolą cały proces udzielania kredytu. Najważniejszym atutem jest nasza wiedza, klient z emeryturą będzie miał do wyboru inne banki niż klient z działalnością gospodarcza. To wiedza jest kluczowa by skierować od razu klienta do odpowiedniego banku.

Jakie doświadczenie na rynku posiada Konsultacje Kredytowe Hossa?

Jestem przekonany, że na terenie gdzie mamy nasze biura jest niewielu specjalistów o tak dużym doświadczeniu w swojej branży jak Konsultacje Kredytowe Hossa. Zbieramy doświadczenie od ponad 10 lat. Przeżyliśmy kryzys finansowy, który był wielką lekcją dla nas, ponieważ kredyty hipoteczne którymi się mocno zajmujemy były na pierwszym planie w owych czasach. Dodatkowo kredyty walutowe i inne przemiany, które cały czas przechodzi bankowość. Nasi obecni jak i przyszli klienci będą mogli korzystać ze wszystkich zebranych przez nas doświadczeń.

Jakie produkty finansowe posiadają Państwo w ofercie?

Firma Konsultacje kredytowe Hossa specjalizuje się w kredytach hipotecznych, kredytach gotówkowych i konsolidacyjnych, ale także w produktach dla firm czy finansowaniu samochodów i leasingach. Mamy dostęp do wszystkich banków, dlatego na każdym etapie procesowania wniosków kredytowych mamy wsparcie pracowników wyższego szczebla w bankach.

Czy za konsultacje pobierają Państwo prowizję?

Pobieranie prowizji od klienta jest zabronione prawnie. Nasi klienci uzyskują całą nasza wiedze i doświadczenie i często pomoc w skompletowaniu dokumentów bezpłatnie. Nasze wynagrodzenie wypłacane jest przez bank, w którym ostatecznie wypłaci się kredyt. My jako podmiot współpracujący z bankami mamy uprawnienia często równe pracownikowi banku, z tą jednak różnica, że nie jesteśmy związani z żadnym bankiem. Nie ma to dla nas znaczenia czy klient weźmie kredyt w banku „X” czy w banku „Y”. w naszej firmie dokładamy starań, by ostatecznie to klient wskazał nam bank w którym chce wziąć kredyt. podczas przekazywania klientowi informacji o warunkach kredytu wskazujemy mu wady i zalety każdej z ofert, tak aby klient mógł świadomie wybrać sobie bank, w którym będzie miał najkorzystniejszą ofertę dla siebie.

Istnieje wiele firm oferujących kredyty i usługi finansowe. Czym wyróżniają się na rynku Konsultacje Kredytowe Hossa?

Naszym atutem poza wspomnianym doświadczeniem w naszej pracy jest skuteczność. W ciągu roku w naszym biurze udzielamy kredytów na 20 mln złotych. W ciągu działalności firmy uzbierało się przeszło ćwierć miliarda złotych przekazanych kredytobiorcom. Zaufało nam wielu klientów, którzy przekazują dobrą opinie swoim znajomym i rodzinie,. Znamy się na naszej pracy, wyjaśniamy zawiłości języka bankowego, tłumaczymy wszystkie niejasności. Misją naszej działalności jest to, by klient rozumiał, co podpisuje w banku.

Na końcu wspomnę o tym, że w tak brutalnej branży stawiamy na etykę i uczciwość. Właśnie te cechy zupełnie wyróżniają nas na rynku usług finansowych.

Kogo chce Pan zachęcić do skorzystania z usług Konsultacji Kredytowych Hossa?

Każdego, kto marzy o nowym mieszkaniu, domu lub dużym remoncie. Może są ludzie, którzy marzą o nowym samochodzie, otwarciu własnej działalności, czy egzotycznych wakacjach. Pomożemy spełnić te marzenia. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze marzenie może kosztować 100 złotych miesięcznie.

Jest Pan założycielem grupy Współpraca Firm Lokalnych Wałbrzych-Świdnica-Świebodzice. Jak powstał pomysł na taka inicjatywę?

Filozofia tej inicjatywy jest chyba naturalną reakcja na dzisiejsze nastroje społeczne. Żyjemy w czasach kryzysu zaufania do kogokolwiek, czasach wszechobecnej globalizacji, sieciowych firm, dużo się mówi o narodowości kapitału, wspieraniu biznesu lokalnego wręcz sąsiedzkiego. Polacy po latach uważania, że wszystko co polskie jest gorszej jakości, zaczynają dostrzegać, że złotówka wydana w lokalnej firmie wraca jak bumerang. Jest bardzo duża grupa firm lokalnych, które jak się okazuje chcą ze sobą rozmawiać. Co więcej, maja o czym rozmawiać, dzielą się spostrzeżeniami na temat rynku, gospodarki. Powstała grupa przedsiębiorców, którzy współpracują ze sobą. Jako, że jesteśmy z miast blisko położonych, to jesteśmy wstanie pomagać sobie zamiast konkurować ze sobą. Najważniejsza sprawą jest to, że my Polacy zmieniamy mentalność, stajemy się kreatywnymi optymistami, coraz częściej się uśmiechamy, jesteśmy coraz bardziej skorzy by uśmiechnąć się do nieznajomego i powiedzieć mu dzień dobry. Chcemy wykorzystać ten czas by zrobić milowy krok w mentalności, robić cos razem, a nie przeciwko sobie. Efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. To bardzo dobry czas dla nas. Każdy członek naszej grupy jest ambasadorem takiej przemiany, ponieważ ta filozofia przyciąga ludzi, którym jest ona bliska. Chwilo trwaj!

Czy uczestnictwo w grupie jest płatne?

Nie. jesteśmy grupą nieformalną. Istotą naszej współpracy są spotkania, odbywające się raz w miesiącu, na tak zwanych „Śniadaniach biznesowych”. Organizujemy je w restauracjach w Wałbrzychu, Świdnicy i w Świebodzicach. Konsumpcja na spotkaniach jest płatna zgodnie z ofertą restauracji.

Jak wygląda współpraca grupowiczów?

Pierwsze miejsce gdzie dochodzi do poznania jest grupa na facebook ale najlepszym miejscem na poznanie siebie nawzajem są spotkania indywidualne i „Śniadania biznesowe”. Podczas „Śniadań Biznesowych” rozmawiamy na żywo, każdy ma chwile na przedstawienie się, porozmawianie i poznanie innych przedsiębiorców.

Często już podczas oficjalnej części inni przedsiębiorcy robią notatki spisując pomysły na współpracę. Świetnym przykładem jest branża kosmetyczna. firmy które wydawałoby się są z podobnej branży zaczęły współpracować bo maja odmienne specjalizacje, nawiązały kontakt na śniadaniu biznesowym.

Biura nieruchomości nawiązały kontakty z firmami ubezpieczeniowymi i rzeczoznawcami. to takie przykłady na szybko. Nie konkurują ze sobą, ale mogą razem obsługiwać tych samych klientów. Jest to korzystne dla klienta, bo tworzy to jedną kompleksowa obsługę.

https://web.facebook.com/groups/2285782548313078/

Powiązane artykuły