Ekonomia obiegowa – szansa dla europejskiego biznesu

Europejscy przedsiębiorcy widzą potencjalne korzyści płynące z modelu ekonomii obiegowej i chcą aktywnie włączyć się w działania na rzecz jej wdrożenia – powiedział Jacek Krawczyk, Wiceprezydent Konfederacji Lewiatan i Przewodniczący Grupy Pracodawców EKES, otwierając konferencję zatytułowaną „Zrównoważony przemysł w kontekście ekonomii obiegowej”, która odbyła się 13 września w Koszycach na Słowacji.

Konferencję zorganizowała Grupa Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego wraz z Słowacką Unią Pracodawców.

Uczestnicy konferencji analizowali w jaki sposób ekonomia obiegowa przyczynia się do wzrostu gospodarczego oraz zastanawiali się jakie korzyści niesie ona dla biznesu. Próbowali również określić jakie działania powinna podjąć Unia Europejska i państwa członkowskie, by ułatwić wdrażanie ekonomii obiegowej tak na poziomie biznesu jak i obywateli.

Ceny surowców i materiałów wciąż stanowią znaczącą część kosztów produkcji, dlatego „zielone” podejście do procesu produkcyjnego, efektywne używanie surowców, recykling i optymalizacja produkcji dają wymierne korzyści nie tylko dla środowiska naturalnego ale również dla wyniku biznesowego.

(MKO)

Powiązane artykuły