Festiwal kwiatów Minieuroland 2016

Największa impreza kwiatowa na Dolnym Śląsku – Festiwal Kwiatów Minieuroland 2016. Wielkie otwarcie w weekend 25-26 czerwca. W ramach tego wydarzenia zostało wykonanych blisko 50 000 nasadzeń jednorocznych kompozycji kwiatowych takich jak: niecierpki, begonie, hortensje, petunie, surfinie, pelargonie, lobularie, mecardonie.

Imprezę wypełnią liczne atrakcje inspirowane naturą. W niezwykłej scenerii otaczającej nas przyrody uczestnicy festiwalu doznają wielu niezapomnianych wrażeń oraz przeżyć estetycznych. Jest to ciekawy sposób poznawania niezwykłego świata roślin, umożliwiający twórczy i aktywny kontakt z przyrodą i kulturą. Na Gości Festiwalu czeka eksplozja kolorów i natura w najszlachetniejszej oprawie. Moc wrażeń zapewnią zabawy, konkursy z nagrodami oraz prezentacje firm ogrodniczych.

W programie przewidziano m.in. pokazy florystyczne, pszczelarskie, pokazy carvingu, a także wspólne zakładanie zielnika i sadzenie lawendy. Już teraz zapraszamy na to wydarzenie do Minieurolandu – baśniowej krainy zapachów, kolorów i miniatur.

Otwarty w lipcu 2015 roku park jest jedną z największych atrakcji turystycznych na Ziemi Kłodzkiej. To jedyny w Polsce kompleks, który łączy Park Miniatur z przepiękną architekturą terenów zielonych tworzących istne arboretum. Na powierzchni 20 tys. m² znajduje się obecnie 40 makiet przedstawiających miniatury najciekawszych budowli z Polski, Europy i świata. Znajdują się tu m.in. miniatury Łuku Triumfalnego, pałacu Zwinger z Drezna czy wrocławskiego Ratusza. Wyeksponowane w otoczeniu niezwykłego świata roślin – pachnących kwiatów, wyszukanych i unikalnych gatunków drzew i krzewów sprowadzonych z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Holandii i Belgii

(MKO)

Powiązane artykuły