Hilti z siedzibą w biurowcu Echo Investment

Firma Hilti, światowy lider w dziedzinie systemowych rozwiązań dla profesjonalistów w branży budowlanej, wybrała biurowiec Echo Investment na siedzibę jednego ze swoich kluczowych sklepów Hilti Store. Zgodnie z umową, firma wprowadzi się do biurowca zlokalizowanego przy ul. Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu zaraz po zakończeniu prowadzonych prac wykończeniowych.

– O wyborze biurowca West Link zadecydowała jego lokalizacja. Obiekt znajduje się na zachodzie Wrocławia, w jednym z najdynamiczniej rozwijających się rejonów miasta. Położony w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej oraz przy głównych arteriach komunikacyjnych, umożliwia zarówno łatwy dojazd do centrum, jak i szybki wyjazd w kierunku autostrady A4 – tłumaczy Katarzyna Dorenda, Kierownik Hilti Store we Wrocławiu.

West Link to nowoczesny biurowiec klasy A, o powierzchni ponad 14 000 mkw. Jak podaje deweloper, do dyspozycji najemców, oprócz nowocześnie zaprojektowanej przestrzeni biurowej, zostanie oddanych 266 miejsc parkingowych.

– Obecnie prowadzimy prace wykończeniowe zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wszystko idzie zgodnie z planem, co potwierdza zapowiedzianą datę oddania inwestycji do użytkowania z końcem pierwszego kwartału 2018 roku – komentuje Katarzyna Kubicka, Dyrektor Regionalny w Echo Investment.

Biurowiec West Link powstaje w dzielnicy Fabryczna, w sąsiedztwie obiektu West Gate, którego budowę zakończono w 2015 roku. Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców, a także inwestorów – obiekt jest już w 100 % wynajęty. Jeszcze w trakcie budowy biurowiec został sprzedany firmie Griffin Premium RE.

Hilti jest światowym liderem w dziedzinie systemowych rozwiązań dla profesjonalistów w branży budowlanej. Celem firmy jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań, oprogramowania, produktów i usług, które wyprzedzają potrzeby rynku oraz wyznaczają nowe standardy. Grupa Hilti działa na terenie ponad 120 krajów na wszystkich kontynentach. Zatrudnia ponad 24 000 pracowników. W 2016 roku wygenerowała obrót na poziomie 4,6 miliarda CHF. Kultura korporacyjna Hilti oparta jest na uczciwości, pracy zespołowej, zaangażowaniu i odwadze w kreowaniu zmian. Główna siedziba firmy mieści się w Schaan, w Księstwie Liechtenstein. W Polsce firma działa od 1991 roku, obecnie zatrudniając ponad 460 pracowników.

(MKO)

Powiązane artykuły