Honorowy Dawca Energii Fortum

Mieszkańcy Wrocławia już po raz piąty aktywnie wzięli udział w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Przebyte w ciągu ponad pięciu miesięcy ponad 71 tysięcy kilometrów dało wrocławianom czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji miast. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Wrocławia Fortum przekaże na rzecz Fundacji Hospicyjnej darowiznę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Tegoroczna edycja programu HDEF trwała od 22 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w nim udział 250 mieszkańców Wrocławia, którzy łącznie przebyli ponad 71 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 3 milionów watogodzin energii. Wrocławianie w tym roku spośród dostępnych dyscyplin najchętniej wybierali bieganie.

– To już piąta edycja programu Honorowy Dawca Energii Fortum i kolejna, w której odnotowaliśmy wysokie zaangażowanie mieszkańców wszystkich pięciu miast. W tym roku w akcji wzięło udział ponad 2200 osób, które przebyły łącznie ponad 812 tysięcy kilometrów. Tym sposobem wytworzonych zostało przeszło 39 milionów watogodzin energii. Aplikacja programu została uruchomiona ponad 90 tysięcy razy. To świetne wyniki, dlatego bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

W ramach wrocławskiej edycji HDEF pomoc finansowa trafi do Fundacji Hospicyjnej, której celem jest wspieranie ruchu paliatywno-hospicyjnego i wszelkich inicjatyw mających na celu pomoc ludziom cierpiącym na choroby nowotworowe. Fundusze zdobyte w ramach akcji przeznaczone zostaną na zakup sprzętu, leków oraz pomoc socjalną dla chorych.

– Dziękuję serdecznie mieszkańcom Wrocławia, którzy włączyli się w akcję zbierania energii dla naszego miasta. Tylko dzięki zaangażowaniu i wytrwałości uczestników udało nam się osiagnąć tak dobry rezultat, który przełoży się na pomoc finansową na najbardziej potrzebujących. Liczę na to, że wrocławianie podtrzymają dobrą formę, co pozwoli nam na poprawienie wyników w przyszłości – mówi Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji UM Wrocławia.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym dzieciom. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem: www.honorowydawcaenergii.fortum.pl

(Kris)

Powiązane artykuły