Jest przetarg na obwodnicę Wałbrzycha

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wskazywał na rok 2018 jako kluczowy w rozpoczęciu prac związanych z budową obwodnicy. – Mamy także przekonanie, że do końca tego roku wyłoniony zostanie główny wykonawca i rozpoczną się prace budowlane, wchodzimy w fazę bezpośredniej realizacji inwestycji – podkreśla włodarz.

Definitywna decyzja dotycząca 300-milionowej dotacji i budowy obwodnicy zachodniej zapadła w ubiegłym roku. To zdaniem prezydenta Romana Szełemeja – będzie wpływać na postęp cywilizacyjny miasta przez następne dziesięciolecia. Inwestycja, którą rozpoczęto w latach 90. utknęła w martwym punkcie w 2003 roku. Po wielu latach starań udało się wreszcie podpisać wszystkie umowy. Zatem nie ma już żadnych przeszkód, by zbudować ostatni 6-kilometrowy odcinek obwodnicy od wiaduktu na Podzamczu do skrzyżowania Kolejowej, Wysockiego i Sikorskiego. Następstwem realizacji zadania będzie także modernizacja dróg dojazdowych: Szczawieńskiej, Długiej, Kusocińskiego, Żeromskiego, Chrobrego, Wysockiego i Konopnickiej. Po zakończeniu budowy obwodnica stanie się drogą krajową nr 35. Niestety, skala zamierzenia i czasochłonne procedury oznaczają, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana nie wcześniej niż w październiku 2018 roku. Po kilkumiesięcznym okresie organizacyjnym, związanym z aktualizacją dokumentacji oraz przygotowaniem przetargów niezbędnych do realizacji tej inwestycji, Zarząd Dróg i Komunikacji miasta w Wałbrzychu ogłosił pierwszy z nich. Dotyczy wyłonienia Inżyniera Kontraktu, czyli wykonawcy, który będzie bezpośrednio czuwać nad realizacją wszelkich prac związanych z budową w imieniu Inwestora.

Ogłoszenie 2018/S 055-121720 na pełnienie nadzoru nad realizacją robót oraz zarządzanie kontraktem pn. „Budowa obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35” jest dostępny na BIP Zarządu Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu: www.bip.zdkium.walbrzych.pl/public/?id=118001.

Oferty dotyczące przetargu na inżyniera kontraktu można składać do 7 maja w siedzibie Zarządu Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu przy ul. Matejki 1.

(KaLu)

Powiązane artykuły

Fot. użyczone | Definitywna decyzja dotycząca 300-milionowej dotacji i budowy obwodnicy zachodniej zapadła w ubiegłym roku