Kino Pod Gwiazdami na półmetku

Tony zjedzonego popcornu, 23 przystanki i ponad 5 000 przejechanych kilometrów – mobilne Kino Pod Gwiazdami jest w połowie wakacyjnej trasy. Już po raz trzeci Bank BGŻ BNP Paribas zaprosił miłośników dobrej zabawy na serię 46 Filmowych Pikników Rodzinnych w całej Polsce.

Mobilne kino dociera również do miejscowości, gdzie nie ma stacjonarnych kin. Plenerowe pokazy „Planety Singli” i filmu o tym, jak wytresować smoka to plan na lato 2016. Przed zespołem wizyty w 23 miastach w całej Polsce. W jaki sposób zbudować kino pod gołym niebem?

– Za każdym razem, rozkładamy prawie 10 ton materiałów. Bez ciężarówek i sprzętu nie byłoby naszego miasteczka – podkreśla ekipa produkcyjna.

Dzieci oprócz filmów mogły skorzystać z szeregu innych atrakcji.

– Jak do tej pory największym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się zajęcia z animacji grafik. Każdy dopisuje tutaj własne sceny historii Animka BGŻ BNP Paribas. Kolejny hit to warsztaty malowania twarzy, które przenoszą najmłodszych do świata wyobraźni – komentują animatorki Kina Pod Gwiazdami.

Road Tour jest w połowie swojej trasy. Więcej informacji o pozostałych 23 lokalizacjach można znaleźć na stronie www.kinopodgwiazdami2016.pl

Inauguracja tegorocznej edycji projektu odbyła się 2 lipca w ramach XXI Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach podczas specjalnego pokazu filmu „Planeta Singli”. KINO POD GWIAZDAMI zakończy letnią trasę wraz z końcem sierpnia. Ostatnim przystankiem będzie Żyrardów.

(MKO)

Powiązane artykuły