Lokatorzy dostali klucze

Nowe gminne mieszkania przy ul. Husarskiej w Wałbrzychu mają już swoich lokatorów. Klucze do 72 lokali trafiły do wałbrzyszan w poniedziałek, 26 marca. W dwóch budynkach oddano mieszkania komunalne o powierzchni od 47 do 72 metrów kwadratowych.

Oddane do użytku mieszkania znajdują się w dwóch, 7-piętrowych budynkach wyposażonych w widny. To gotowe do zasiedlenia lokale jedno- dwu- i trzypokojowe, wszystkie z balkonami. Mają kompletnie wyposażone łazienki, w pokojach i przedpokojach panele podłogowe, a w kuchniach: kuchenki, zlewozmywaki z bateriami i płytki.

Większość z lokali przydzielona została rodzinom z dziećmi, pozostałe seniorom i osobom niepełnosprawnym. Stawka czynszu w tych lokalach ustalona została na poziomie ok. 13 złotych za metr kwadratowy.

– Zdecydowaliśmy, że uroczyście oddamy mieszkania najemcom 72 mieszkań komunalnych jeszcze przed świętami, gdyż budynki są praktycznie gotowe. Do wykończenia pozostały jeszcze drogi dojazdowe. Umowy na korzystanie z mieszkań są podpisywane będą od 3 kwietnia, wtedy będzie można na stałe się wprowadzać – mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Cała inwestycja, która kosztowała ok. 14 milionów złotych została zrealizowana przez Miejski Zarząd Budynków Sp. z o.o. w Wałbrzychu ze środków Gminy Wałbrzych oraz preferencyjnego kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Przy ul. Husarskiej nadal trwa budowa kolejnych 215 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus Wałbrzych. Czynsz w nich będzie się wahać w przedziale od 10 do 20 zł za metr kwadratowy, w przypadku wynajmu lub od 12 do 24 zł m kw., jeśli lokator będzie chciał skorzystać w przyszłości z wykupu mieszkania.

Powiązane artykuły