Ministerstwo pod ochroną dolnośląskiego Impela

Wrocławski Impel ochrania gmach Ministerstw Pracy i Polityki Społecznej

Ciekawy kontrakt spółka zdobyła w przetargu w czerwcu tego roku. W sumie umowę podpisano na 4 lata, a jej wartość wynosi blisko 3 miliony złotych. Ochraniane będą 3 obiekty, które znajdują się przy ulicy Nowogrodzkiej oraz budynek przy ulicy Bardzkiej w Warszawie. O wyborze oferty decydowała nie tylko najniższa cena wykonania usługi, ale doświadczenie i jakość.

– Jestem zadowolony, że w tym przetargu postawiono na doświadczenie i jakość, bo przekładają się one na odpowiedni poziom usług ochrony – mówi Mirosław Greber, prezes zarządu Impel Security Polska. – My jako jedyni uzyskaliśmy najwyższą ocenę punktową w obu tych kryteriach. Przetarg na ochronę gmachów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej może być zwiastunem pierwszych pozytywnych zmian na rynku zamówień publicznych. Brak presji cenowej i zapis zawarty w SIWZ o zatrudnieniu pracowników w oparciu o umowę o pracę to prawdziwy przełom. Mam nadzieję, że inne instytucje obiorą tę samą drogę, uzdrawiając sytuację na rynku pracy. Wierzę, że promowanie dobrej praktyki w zamówieniach publicznych stanie się standardem.

Przetarg realizuje konsorcjum spółek Grupy Impel – Impel Provider Security Partner, Impel Security Polska, Impel Monitoring oraz Impel Cash Solutions. Grupa Impel jest największą w Polsce grupą firm usługowych. Posiada blisko 24-letnie doświadczenie. Klientów obsługuje w całym kraju poprzez sieć oddziałów. Ma ich w Polsce 4 tysiące. Zatrudnia 50 tysięcy osób.

Początki firmy sięgają czasów, gdy w Polsce budził się wolny rynek. Jesienią 1990 roku dwóch wrocławskich biznesmenów Grzegorz Dzik i Józef Biegaj zarejestrowało spółkę jawną pod nazwą Impel. Po angielsku oznacza w wolnym tłumaczeniu „impuls do działania”.

  (PA)

Powiązane artykuły