Monde Selection z trzema Złotymi Medalami

Trzy wódki z portfolio BZK Alco otrzymały Złote Medale w prestiżowym międzynarodowym konkursie Monde Selection. Kazimierz Wielki i Björn uhonorowane zostały Złotymi Medalami. Senator Komorowski Organic Vodka otrzymał natomiast Wielki Złoty Medal. Wszystkie nagrodzone produkty są nowościami rynkowymi.

Monde Selection to najstarsza na świecie – działająca od 1961 r. – instytucja zajmująca się badaniem jakości artykułów spożywczych. Wszystkie zgłoszone produkty biorące udział w konkursie poddawane są szczegółowym badaniom laboratoryjnym, a także degustowane przez ekspertów na zasadzie tzw. ślepych testów organoleptycznych.

Wielki Złoty Medal (Grand Gold Medal) otrzymują produkty, które osiągnęły minimum 90 proc. punktów, Medal Złoty (Gold Medal), te które otrzymały minimum 80 proc. maksymalnej liczby przyznanych punktów, Medal Srebrny (Silver Medal) – 70 proc. punktów oraz Medal Brązowy (Bronze Medal) – 60 procent. Nagrody przyznawane są tylko raz w roku w dziewięciu kategoriach: wyroby spirytusowe i likiery, piwa, wody i napoje bezalkoholowe, produkty spożywcze, czekolady i wyroby cukiernicze, produkty zbożowe, wino, produkty dietetyczne i ochrony zdrowia, kosmetyki i produkty tytoniowe. Medale wręczane są podczas uroczystej gali. Tegoroczna ceremonia odbędzie się w hiszpańskiej Walencji, 24 maja 2018 roku.

Badania produktów przeprowadzają laboratoria i firmy badawcze BRUCEFO (Research Center for the Food Industries), INSTITUT MEURICE (Institute for the Fermenting and Brewery Industries Research & Development) oraz EUROFOOD (Specialized Consultants for the Consultants S.A. Food Industries and Food Safety).

Nagrodzone wódki z portfolio BZK Alco, w 100 proc. polskie produkty, wytwarzane są z najwyższej jakości surowców – wysokogatunkowego ziarna i krystalicznie czystej wody z ujęć własnych producenta. Na rynku wyróżniają się smakiem, a także wizerunkiem, dbałością o wygląd opakowania i etykiet. Kazimierz Wielki, o 40 proc. zawartości alkoholu, jest adresowany do szerokiego grona odbiorców szukających produktów premium. Najwyższą jakość zawdzięcza długiej destylacji, w której nabiera swoich unikatowych cech. Senator Komorowski Organic Vodka to marka ultra premium (40 proc. zawartości alkoholu), powstaje z wyselekcjonowanego żyta uprawianego w certyfikowanych gospodarstwach ekologicznych. Wyjątkowo aksamitny, gładki i delikatny smak zawdzięcza procesowi powolnej destylacji i specjalnie wydłużonej rektyfikacji. Björn, wódka czysta premium, dostępna jest w dwóch wersjach – w czarnej butelce o 45 proc. zawartości alkoholu oraz matowo-białej o mocy 40 proc. Wyróżnia ją innowacyjne opakowanie: gładkie, matowe, wyglądające jak wyciosane ze szkła, pokryte grubą czcionką. Butelki doskonale komunikują cechy produktu – wyjątkową moc i aksamitny, delikatny smak.

BZK Alco to powstała w 2016 r. spółka wchodząca w skład grupy BZK, działającej w 100 proc. w oparciu o polski kapitał. Zajmuje się destylowaniem, rektyfikowaniem i mieszaniem alkoholi, korzystając z doświadczenia najlepszych ekspertów polskiego gorzelnictwa. Ścisła współpraca ze spółkami wchodzącymi w skład grupy daje firmie gwarancję wytwarzania trunków na bazie najlepszych surowców rolnych oraz zapewnia najwyższą jakość spirytusu. BZK Alco, jako jedyna spółka w tej branży w Polsce, może dzięki temu w pełni kontrolować produkcję trunków na każdym etapie ich wytwarzania. Począwszy od wyboru wysokogatunkowych ziaren, w tym pochodzących z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, poprzez łączenie samodzielnie rektyfikowanego spirytusu z wodą wydobywaną z własnych źródeł, skończywszy na butelkowaniu w niedawno postawionej, nowoczesnej rozlewni wódek. Dodatkowo, w procesie produkcji firma wykorzystuje unikatową w skali Europy technologię pozwalającą na wytwarzanie krystalicznie czystego alkoholu.

BZK Alco wchodzi w skład jednej z największych w Polsce grup specjalizujących się w przetwórstwie produktów rolnych, do której należą m.in. Bakoma, Polskie Młyny, Komagra, Bioagra.

(MKO)

 

Powiązane artykuły