Najlepsi młodzi szermierze przyjadą do Wrocławia

150 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy, rywalizacja na najwyższym poziomie, niezliczona ilość sportowych emocji. W najbliższy weekend Wrocław stanie się stolicą szermierki. Wszystko za sprawą VII Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików i Dzieci w Szpadzie i Florecie. Przyjdź do Magnolia Park, kibicuj najlepszym i spróbuj swoich sił na planszy. Wstęp wolny.

W najbliższy weekend (4 i 5 lutego) w Magnolia Park odbędzie się VII Ogólnopolski Turniej Młodzików i Dzieci w Szpadzie i Florecie. Na planszy pojawi się w sumie 150 zawodniczek i zawodników z klubów z Dolnego Śląska, Wielkopolski, Opolszczyzny, Śląska oraz – po raz pierwszy – z niemieckiego Drezna i czeskiej Opawy. Najmłodszy uczestnik będzie miał 6 lat, najstarszy 15. W sobotę (4 lutego) odbędzie się turniej w szpadzie, z kolei niedziela upłynie pod znakiem floretu. Zwycięzcy otrzymają puchary, dyplomy, sprzęt szermierczy oraz inne nagrody rzeczowe.

Podczas turnieju każdy będzie mógł spróbować swoich sił w szermierce. Do dyspozycji klientów Magnolia Park będzie sprzęt i plansza, gdzie pod okiem doświadczonych szermierzy i trenerów chętni stoczą próbne walki w pełnym ekwipunku. Nie zabraknie walk pokazowych doświadczonych zawodników. To będzie już VII edycja popularnego turnieju. Do tej pory wystartowało w nim około 700 zawodniczek i zawodników. Część z nich osiągnęła później znaczące sukcesy zarówno w kraju, jak i na świecie.

– Zawsze bardzo chętnie angażujemy się w promowanie sportu i zdrowego stylu życia. Tym razem chcemy stworzyć możliwość zapoznania się z zasadami szermierki. To fascynujący sport, który wymaga siły, wytrzymałości, zręczności, ale również pomysłu na to, jak skutecznie zwieść przeciwnika – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. – Zapraszamy miłośników sportów walki i tych, którzy chcieliby wziąć udział w świetnej zabawie. Niewykluczone, że w Magnolia Park karierę rozpocznie druga Sylwia Gruchała – dodaje.

Magnolia Park regularnie wspiera sportowców i wydarzenia sportowe. Wcześniej klienci spotkali się z mistrzami Polski i Europy w futbolu amerykańskim – drużyną Panthers Wrocław. Swój skład zaprezentowały tutaj między innymi drużyny Śląska Wrocław oraz Betard Sparty Wrocław. Mieszkańcy Wrocławia mogli się również spotkać z Agnieszką Radwańską i zawodnikami mieszanych sztuk walki.

Organizatorami turnieju są Wrocławski Klub Szermierczy „Kolejarz” oraz Magnolia Park.

VII Ogólnopolski Turniej Szermierczy Młodzików i Dzieci w Szpadzie i Florecie Magnolia Park – Wrocław, ul. Legnicka 58

Program zawodów:

4 lutego – szpada dziewcząt i chłopców

  • Godz. 11.00 – dziewczęta urodzone w 2005 roku i młodsze
  • Godz. 11.00 – chłopcy urodzeni w 2005 roku i młodsi
  • Godz. 15.00 – dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 2003-2004
  • Godz. 17.00 – dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 2000-2002

5 lutego – floret dziewcząt i floret chłopców

  • Godz. 11.00 – dziewczęta i chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodsi
  • Godz. 13.00 – dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 2003-2005

(MKO)

Powiązane artykuły