Nowy sponsor Zagłębia Sosnowiec

14 maja w warszawskim Centrum Konferencyjnym Office Hub West Station miało miejsce uroczyste podpisanie umowy sponsorskiej między Grupą Nelro Data, a Zagłębiem Sosnowiec, na mocy której warszawski dystrybutor IT został Sponsorem Strategicznym drużyny.

– Spotkaliśmy się, aby podpisać umowę sponsorską na nowych warunkach. Z dumą mogę oświadczyć, że będziemy mieć teraz status Sponsora Strategicznego. Mamy z Prezesem Jaroszewskim bardzo podobne ambicje. Stawiając na ciągły rozwój firm wchodzących w skład Grupy Nelro Data widzimy ich miejsce w rynkowej czołówce. Na tej samej zasadzie uważamy, że miejsce Zagłębia jest w Ekstraklasie, o którą wspólnie walczymy – powiedział Łukasz Pacholski, Wiceprezes Grupy Nelro Data, podpisujący umowę z ramienia spółki.

– Od samego początku współpracy z Grupą Nelro Data czułem, że nie zakończy się ona po roku, a wręcz przeciwnie, będzie się zacieśniać. Obaj z Łukaszem Pacholskim jesteśmy młodymi managerami, którzy doskonale rozumieją wzajemne oczekiwania. Nam bardzo pomogło zaangażowanie finansowe firmy znajdującej się obecnie w top 5 dystrybutorów elektroniki, spółki która jest laureatem wielu branżowych nagród i wyróżnień. Ale comiesięczny zastrzyk gotówki to nie wszystko. Dla nas to także prestiż, ponieważ Nelro Data to marka notowana wysoko w wielu rankingach gospodarczych. Mając ich logo na koszulce stajemy się widoczni dla dużego biznesu – ocenił Marcin Jaroszewski, Prezes Zarządu Zagłębia Sosnowiec.

Od lutego 2017 Grupa Nelro Data jest oficjalnym sponsorem klubu z Sosnowca. Gdy nieco ponad rok temu jej Zarząd decydował się na wejście w segment sponsoringu sportowego, kierował się głównie sentymentem do drużyny z Sosnowca i ciekawością jak ta kooperacja przełoży się na wzrost rozpoznawalności firm wchodzących w skład Grupy. Zaangażowanie Włodarzy Zagłębia obserwowane w ciągu pierwszego roku współpracy, to jak bardzo potrafią zadbać o sponsora i zaoferować pakiet dodatkowych świadczeń, przekonało Zarząd warszawskiego dystrybutora do większego zaangażowania się we wspieranie klubu. Zagłębie Sosnowiec jest pierwszoligowym zespołem z bogatą historią i tradycjami sięgającymi roku 1906. Czterokrotny zdobywca Pucharu Polski oraz czterokrotny Wicemistrz Polski ma szansę na awans do piłkarskiej Ekstraklasy.

(MKO)

Powiązane artykuły