Okulary przeciwsłoneczne inspirowane stylem nowego Nissana Micra

Nowy miejski hatchback Nissana poprzez swoją ekspresyjną, dynamiczną stylistykę nadwozia i wnętrza inspiruje kolejnych twórców. Tomáš Král, utytułowany słowacki projektant, postanowił oddać te cechy w przedmiocie codziennego użytku, niezbędnym każdemu kierowcy, tworząc oryginalne okulary przeciwsłoneczne.

Przed pochodzącym ze Słowacji Tomášem Králem, jednym z czołowych twórców wzornictwa przemysłowego w Szwajcarii, Nissan postawił jasne wyzwanie – stworzyć przedmiot, dekoracyjny lub użytkowy, inspirowany stylem nowego Nissana Micra.

–Jako projektant sztuki użytkowej zawsze staram się, aby tworzony przeze mnie przedmiot był funkcjonalny i odpowiadał potrzebom klientów, do których jest kierowany – powiedział Tomáš Král. Mając niemal nieograniczone możliwości artysta w zasadzie od razu pomyślał o okularach przeciwsłonecznych. Stanowią niezbędny dodatek na wiosnę i lato, a ich okrągły kształt przywodzi na myśl świat samochodów i sportową jazdę. To był strzał w dziesiątkę! „Zaprojektowałem okulary pasujące zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Kolory ich oprawek odpowiadają barwom lakierów, w jakich dostępna jest nowa Micra. Są wśród nich kolory odważne, wręcz jaskrawe, jak i bardziej eleganckie i stonowane, w zależności od gustu użytkownika – dodał Tomáš.

Styl okularów nawiązuje do licznych zaokrągleń i obłości we wnętrzu Nissana Micra.

– Klapki nawiewu, koło kierownicy, przyciski na desce rozdzielczej, a przede wszystkim połączone płynną linią zegary na tablicy przyrządów stanowiły dla mnie główną inspirację – wyjaśnia artysta. I dodaje: Zależało mi na tym, żeby okulary przywodziły na myśl główne cechy nowego miejskiego Nissana: sportowy wygląd, nowoczesność i dynamikę. A dodatkowo zapewniały komfortową i bezpieczną jazdę w słoneczne dni.

Stylowe okulary mają podkreślić osobowość kierowcy nowego Nissana Micra nie tylko wtedy, gdy siedzi za kierownicą swojego samochodu, ale także w każdym innym miejscu i sytuacji – na ulicy, przy porannej kawie na tarasie, w czasie wycieczki w góry czy na plaży.

Nowa Micra, będąc niezwykle udaną kombinacją stylu, dynamiki, komfortu i nowoczesności, stanowi wdzięczny obiekt inspiracji dla projektantów: od lampy węgierskiego duetu Position Collective, poprzez kolekcję ubrań Przemka Gibaszewskiego, szezlong oraz wiszącą lampę Czecha Martina Žampacha, aż do okularów przeciwsłonecznych słowackiego artysty Tomáša Krála.

(MKO)

Powiązane artykuły