Pierwsi klienci odebrali nowe Audi R8 LMS GT 4

Audi Sport customer racing pozyskało pierwszych klientów na model Audi R8 LMS GT4. Wyścigowe zespoły z Ameryki, Australii, Chin i Europy, odebrały pierwszych dwanaście samochodów w siedzibie Audi Sport w Neuburgu nad Dunajem. Audi R8 LMS GT4, to trzeci model z gamy przygotowanej przez dział Audi Sport customer racing.

Klientów przybyłych do siedziby Audi Sport w Neuburgu przywitali osobiście prezes Audi Sport GmbH Stephan Winkelmann oraz szef działu Audi Sport customer racing, Chris Reinke. Pięć wyścigowych samochodów powędrowało do klientów z USA, a po dwa do klientów z Azji, do zespołu Bourguignon z Holandii i do Phoenix Racing z Niemiec. Jedno auto odebrał klient z Australii.

„Nowy projekt zawsze symbolizuje nowe otwarcie. Wręczenie kluczyków nowym klientom, to podniosła chwila zarówno dla nas, jak i dla nich. Wszystkim zespołom jeżdżącym od tej pory nowymi Audi R8 LMS GT4, życzymy samych sukcesów” – powiedział Chris Reinke.

Nowy, sportowy model, bazujący w znacznym stopniu na wersji seryjnej Audi R8, rozwija moc 364 kW (495 KM). Z wersją seryjną dzieli ok. 60 procent podzespołów i podobnie jak ona, wytwarzany jest w zakładach Audi w Böllinger Höfe. Kategoria GT4 stała się stałym elementem klasyfikacji generalnych lub klasowych ponad piętnastu serii wyścigowych lub indywidualnych imprez w Ameryce Północnej, w Europie i w Azji. Modele typu GT4 wystawiane będą również, począwszy od sezonu 2018, w serii wyścigów Audi R8 LMS Cup.

Audi z sukcesem testowało R8 LMS GT4 przy okazji kilku tegorocznych imprez, m.in. 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring, czy w Mistrzostwach Długodystansowych serii VLN. W najbliższym czasie, 12 i 13 stycznia 2018, dwa egzemplarze Audi R8 LMS GT4 w barwach prywatnego zespołu Phoenix Racing wezmą udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Dwa tygodnie później z ich udziałem zainaugurowany będzie kolejny sezon North American IMSA. W pierwszym tygodniu lutego natomiast, klienci Audi wystartują w 12-godzinnym wyścigu w Bathurst, a potem, na początku marca, rozpoczną siódmy już sezon Audi R8 LMS Cup.

Obok biorącego udział w najbardziej prestiżowych zmaganiach modelu Audi R8 LMS GT3 oraz Audi RS 3 LMS przeznaczonego dla wyścigów samochodów turystycznych niższych klas, Audi R8 LMS GT4 jest trzecim modelem przygotowywanym przez Audi Sport customer racing dla klientów zewnętrznych.

(MKO)

Powiązane artykuły