Ponad 400 nominacji do XX. edycji konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców

Ogólnopolski konkurs dla przedsiębiorców – WIKTORIA, to jedyny w Polsce konkurs, w którym małe i średnie przedsiębiorstwa mogą wygrać z dużymi korporacjami. Prestiżową nagrodą WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców wyróżniane są firmy, które poprzez swój rozwój i stosowanie zasad etyki w biznesie, budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Zgłoszenia do konkursu trwają do 15 lipca 2017 r.

– Celem konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców jest promowanie inicjatyw gospodarczych a przede wszystkim zasad etyki w biznesie. Jest to podstawowa idea, która od samego początku przyświeca temu przedsięwzięciu. W tym roku czcimy już 20. edycję konkursu, której dodatkowym uhonorowaniem będą jubileuszowe nagrody WIKTORIA przyznawane przez Kapitułę przedsiębiorcom i firmom tworzącym polską gospodarkę od przynajmniej dwóch dekad i stanowiących przykład rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej. – powiedział Waldemar Piórek, pomysłodawca konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, Prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, która jest organizatorem tego przedsięwzięcia.

W konkursie WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców mogą wziąć udział firmy z siedzibą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej – małe i średnie przedsiębiorstwa, które stanowią podstawę polskiej gospodarki, oraz wielkie korporacje. Do konkursu dotychczas przystąpiło aż 7 100 firm, a 724 przedsiębiorstwa odebrały nagrody WIKTORIA.

Statuetki przyznawane są w 15. kategoriach, które odzwierciedlają wszystkie gałęzie gospodarki. WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców stała się marką, prestiżową nagrodą potwierdzającą sukces firmy – wysoką jakość i konkurencyjność produktów lub usług w Polsce i za granicą zbudowane na zasadach etyki biznesu. Udział w konkursie WIKTORIA polega na nominacji dokonanej przez organizatora, samorząd terytorialny i gospodarczy oraz Ambasadorów Marki (minimum dwukrotnych laureatów poprzednich edycji) a także bezpośrednim zgłoszeniu się firm, przedsiębiorców za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie konkursu www.nagrodawiktoria.pl.

Do XX. edycji konkursu nominacje otrzymało już ponad 400 przedsiębiorstw. Termin zgłoszeń a jednocześnie szansa na wyróżnienie w gronie najlepszych firm trwa do 15 lipca 2017 roku. Zgłoszenie do konkursu jest bezpłatne.

Najważniejszymi wyróżnikami konkursu WIKTORIA są rzetelność i bezstronność wpisane w mechanizm przyznawania nagród. Przedsiębiorstwa, które przeszły pozytywną weryfikację i otrzymały od organizatora nominację, przystępują do kolejnego etapu Konkursu polegającego na wypełnieniu według wytycznych Zeszytu Konkursowego i przesłaniu go na adres Kapituły. Na tej podstawie Kapituła Konkursu, w której skład wchodzą powszechnie szanowane i znane osoby ze świata nauki, kultury i mediów, przyznaje prestiżową nagrodę WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców. Od wielu lat starania nagradzanych przedsiębiorców doceniają liczne instytucje rządowe, samorządowe i branżowe.

Tegoroczna edycja konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców przebiega pod patronatem honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Wojewody Świętokrzyskiego, Wojewody Lubuskiego, Wojewody Podkarpackiego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Związku Powiatów Polskich.

– Konkurs WIKTORIA to wspaniała inicjatywa. Firma BIG InfoMonitor stawia na propagowanie oraz wspieranie przedsięwzięć, które przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorstw i polskiej gospodarki. Stąd też towarzyszymy i patronujemy konkursowi, którego konwencja jest spójna z naszą misją – rozpowszechnianiem zasad etyki i zasad fair play w biznesie oraz promowania dobrych przedsiębiorców – podkreśla Mariusz Hildebrand, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor S.A.

Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się między innymi: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Oknoplast, RMF FM, Radio ZET, Polsat CAFE, ERGO , Itaka, Drutex, Centrum SZEMBEKA, Inter Cars, SITA, Korporacja RADEX, Grupa Integer.pl, OMNICOM, SOLPHARM,J.W. Construction, Cerad, Impel S.A., Budimex S.A., Spółdzielnia Pracy ,,Muszynianka”, Spółdzielnia Mleczarska w Kole, PHILIPIAK, Polisa – Życie, MARMA Polskie Folie, TECHNOPOL, LECHPOL oraz wiele innych.

Statuetki WIKTORII 2017 oraz nagrody jubileuszowe będą przyznane podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 21 października 2017 roku w Warszawie. W tym prestiżowym wydarzeniu wezmą udział laureaci konkursu i ich goście, a także szacowni przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, świata nauki, kultury i mediów.

(BaPu)

Powiązane artykuły