Pontonem przez Przełom Bardzki

Wspaniała weekendowa przygoda, sposób na aktywne spędzenie urlopu, odskocznia od codziennych zajęć, malownicze tereny Przełomu Bardzkiego na Nysie Kłodzkiej. Spływy Pontonowe Ski-Raft stawiają na wypoczynek i dobrą zabawę.

Spływy kajakowe i pontonowe Przełomem Bardzkim na Nysie Kłodzkiej, są jedną z największych atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku. Firma Ski-Raft obsługuje kilkadziesiąt tysięcy turystów podczas jednego sezonu, co czyni ich jedną z największych firm organizujących tego typu aktywności w Polsce i Europie.

Wspaniała przygoda!

Spływ pontonowy lub kajakowy w Bardzie to szansa przeżycia fantastycznej, pełnej pozytywnych wrażeń przygody w towarzystwie pięknych, malowniczych widoków jakie ukazuje nam przyroda.

– Spływy Pontonowe Bardo, to jedna z największych atrakcji Sudetów. Wybraliśmy trasę typowo rekreacyjną, zapewniającą piękne widoki, doskonałą zabawę oraz bezpieczeństwo. Rzeka w tym miejscu jest płytka, dostępna dla wszystkich i umożliwia łatwe manewrowanie pontonem.
Wszyscy uczestnicy spływu otrzymują nowoczesne kapoki, a przed spływem, uczestniczą w szkoleniu z zakresu pływania pontonami i bezpieczeństwa na rzece. Opisana zostanie również trasa jaką macie do przepłynięcia.
Posiadane przez nas pontony są na tyle bezpieczne, by mogły na nich pływać nawet osoby bez doświadczenia na wodzie. Trasa Nysa Kłodzka-Przełom Bardzki, przy odpowiednio niskim stanie wody, jest proponowana nawet dla rodzin z dziećmi, starszych osób oraz ludzi szukających spokoju i relaksu – mówią właściciele firmy Ski-Raft.

Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim to niezapomniana wyprawa przez liczne meandry Nysy Kłodzkiej. Oprócz zachwycających widoków, uczestnicy spływu będą mieli okazję zrobić zdjęcia fascynującym mieszkańcom tej pięknej okolicy – mowa tu o zwierzętach takich jak czaple, sarny, perkozy, a z odrobiną szczęścia nawet muflony!

– Trasa spływu ma niecałe 15 km a czas trwania wynosi od 2,5 do 3,5 godz. Dopływają Państwo do Barda, gdzie należy zdać sprzęt na przystani. Minimalna ilość uczestników: na pontonie 3 osoby, 2 osoby na kajaku. Na miejscu mamy dogodne miejsce na ognisko gdzie można odpocząć po spływie. Zapraszamy do naszej smażalni pstrąga, znajdującej się nad samą rzeką Nysą Kłodzką oraz na zwiedzanie naszego magicznego Barda – mówią właściciele Ski-Raft.

A może ekstremalne wrażenia?

Oprócz spokojnych, malowniczych tras, firma Ski-Raft posiada w ofercie nieco bardziej wymagające, aczkolwiek nie mniej urokliwe odcinki. Większa zwrotność kajaków, możliwości podpłynięcia pod prąd i wpłynięcia w każde miejsce sprawiają, iż spływ kajakowy jest doskonałą propozycją dla osób szukających mocniejszych wrażeń.

– Kajakarstwo górskie, wymaga o wiele więcej umiejętności, niż spływy pontonowe nizinnymi rzekami. Przepiękne, majestatyczne górskie rzeki, to kolejne z atrakcji Sudetów. Rzeki górskie są przede wszystkim o wiele szybsze i dają mniej czasu na manewry. Z tego powodu, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, prosimy dokładnie przemyśleć chęć spływu kajakowego na szybkiej rzece np. Białej Lądeckiej czy Dzikiej Orlicy. To trasy dla zaawansowanych kajakarzy. Początkującym proponujemy zacząć od Przełomu Bardzkiego, gdzie skala trudności (przy niskim stanie wody) to tylko WWI, a więc rzeka dostępna dla amatorów z podstawowymi umiejętnościami, takimi jak promowanie, naciąganie czy wejście w nurt z cofki. Przy braku doświadczenia wywrotka na kamienne dno może skończyć się tragicznie – przestrzegają właściciele Ski-Raft.

Szczegółowa oferta Spływów Pontonowych Ski-Raft

(MKO)

Powiązane artykuły