Przedsiębiorco zostań mentorem!

Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego rozpoczęło rekrutację pracodawców do kolejnej – VII edycji programu mentoringowego. Pracodawcy mają do końca września czas na wysłanie swoich aplikacji.

Program cieszy się co roku dużym zainteresowaniem ze strony studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Co roku zgłasza się również do niego coraz większa liczba lokalnych przedsiębiorców – głównie właścicieli i współwłaścicieli firm z sektora MŚP.

– Mentoring oparty jest na ciągłym wsparciu i rozwoju, który jest nakierowany na zlikwidowanie blokad zidentyfikowanych przez mentee. Zapewnia jednak okazję do uczenia i rozwoju dla obu stron – wyjaśnia Marcin Kowalski, prezes firmy szkoleniowej Human Partner, który uczestniczył w programie mentoringowym Uniwersytetu Wrocławskiego w ubiegłym roku.

Jak zauważa, coraz więcej pracodawców dostrzega korzyści w procesie mentoringowym.

– Mentoring to coś więcej niż tylko dzielenie się poradami, wiedzą i przemyśleniami. Z relacji z podopiecznymi korzyści może czerpać również sam mentor. Widzi, jak jego mentee rozwija się i staje się specjalistą – dodaje Marcin Kowalski.

Rekrutacja do nowej edycji potrwa do końca września br. W październiku nastąpi zamieszczenie profili mentorów na stronie www Biura Karier, aby studenci mogli się z nimi wcześniej zapoznać.

W poprzedniej edycji programu wpłynęło 230 zgłoszeń od 116 studentów. W ubiegłym roku w programie uczestniczyło w sumie 34 mentorów i 58 mentee z 7 wydziałów Uniwersytetu Wrocławskiego. Z badań Biura Karier wynika, że dla samych studentów udział w programie był bardzo dobrą decyzją, a same spotkania mentoringowe były inspirujące. Aż 89% badanych studentów oceniło relację z mentorem bardzo pozytywnie.

Powiązane artykuły