Przełomowy rok dla KGHM TFI S.A.

Nowe inwestycje rozwojowe, modernizacje i rozbudowa turystycznej bazy noclegowej oraz dostosowanie oferty do rosnących potrzeb klientów, to plany KGHM TFI S.A. wobec swoich spółek: Polskiej Grupy Uzdrowisk i sieci hoteli Interferie. Prezentacja odbyła się 11 stycznia w Polanicy Zdrój podczas uroczystej gali promującej ofertę Polskiej Grupy Uzdrowisk i sieci hoteli INTERFERIE. Po raz pierwszy, w tak atrakcyjnej formule, zaprezentowano potencjał uzdrowisk. Gwiazdą wieczoru była Ania Wyszkoni.

Ponad 300 gości, przedstawicieli biznesu, touroperatorów, samorządowców i mediów wzięło udział w wydarzeniu pt. Prezentacja oferty Polskiej Grupy Uzdrowisk i INTERFERIE na rok 2018, które miało miejsce 11 stycznia w Polanicy Zdrój (Dolny Śląsk). Podczas otwarcia głos zabrał m.in. Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński i dyrektor dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Oćwieja.

Część oficjalna, w siedzibie Teatru Zdrojowego była okazją do przedstawienia planu inwestycji rozwojowych i modernizacyjnych na ten rok. Prezes KGHM TFI S.A. Jacek Drobny mówił o takich przedsięwzięciach jak: przebudowa obiektu INTERFERIE Argentyt w Dąbkach – flagowa inwestycja pochłonie 45 mln złotych i ma zostać ukończona w lutym 2020 roku, metamorfozie obiektu INTERFERIE Chalkozyn w Kołobrzegu – który zyska łącznie 585 miejsc noclegowych oraz basen, Aquapark, sale konferencyjne i kręgielnię. Jego przebudowa będzie kosztowała 30 mln złotych. Prezes Jacek Drobny zapowiedział też powstanie nowego obiektu hotelowego w Uzdrowisku Cieplice ze 170 miejscami noclegowymi. To trzecia istotna dla KGHM TFI S.A inwestycja, która zamknie się w kwocie 24,5 mln złotych. Celem inwestycji rozwojowych i modernizacyjnych KGHM TFI S.A jest zwiększenie wartości ośrodków uzdrowiskowych i hotelowych, a ich łączna planowana wartość na lata 2018-2022, to kwota około 250 mln zł.

Ponadto w czerwcu 2018 roku Polska Grupa Uzdrowisk rozpocznie przebudowę Domu Zdrojowego i pijalni wód w Uzdrowisku Polanica-Zdrój, zmodernizuje domy zdrojowe w Świeradowie-Zdroju i Cieplicach. Natomiast już teraz można zobaczyć jaką metamorfozę przeszła Willa Gryf w Połczynie-Zdrój czy Mała Pieniawa w Polanicy-Zdrój. Planowane jest również wdrożenie scentralizowanej obsługi klienta. Inwestycje i modernizacje są odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów, którzy poszukują obecnie nie tylko wygodnych baz noclegowych, ale miejsc do wypoczynku z rozbudowaną ofertą SPA & Wellness. W 2017 roku obiekty Polskiej Grupy

Uzdrowisk przyjęły 83 tysiące klientów z Polski i zagranicy, a hotele sieci INTERFERIE 58 tysięcy klientów. Łączna planowana wartość inwestycji modernizacyjno-rozwojowych w grupie KGHM TFI na lata 2018-2022, to kwota około 250 mln zł.

Prowadzący Galę – Tomasz Kammel i Agnieszka Kapłon, przedstawili zgromadzonym gościom ofertę Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz sieci hoteli INTERFERIE wraz z zarysem historii spółek hotelarsko – uzdrowiskowych i atrakcji turystycznych. W prezentacji nie zabrało oferty producenta wód Staropolanka, który rocznie produkuje ponad 70 mln litrów wody mineralnej. Specjalną niespodzianką dla gości gali było losowanie voucherów pobytowych do obiektów PGU i INTERFERIE. Zwieńczeniem wydarzenia był występ gwiazdy wieczoru – Ani Wyszkoni z zespołem.

Z Teatru Zdrojowego goście przenieśli się do stylowo zaaranżowanych na potrzeby imprezy wnętrz Pijalni Wód Mineralnych gdzie wcześniej przygotowano briefing dla mediów lokalnych i ogólnopolskich, w którym wzięli udział: Wioletta Krawczyk-Namyślak, dyrektor zarządzający KGHM TFI S.A., Małgorzata Olesińska – Olender, Ordynator szpitala uzdrowiskowego „Zdrowie” oraz Przemysław Kowalewski – dyrektor inwestycyjny KGHM TFI S.A.

– Wypracowana przez PGU wysoka jakość świadczeń medycznych i rehabilitacyjnych, profesjonalizm, doświadczenie i kwalifikacje kadry medycznej oraz szeroka baza lecznicza wyposażona w specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny sprawia, że spółka ma dziś ponad 10-procentowy udział w rynku uzdrowiskowym w Polsce. W 2017 roku specjaliści Polskiej Grupy Uzdrowisk wykonali ponad 3 miliony zabiegów. W nowym roku położymy mocny nacisk na jeszcze lepszą komunikacją z klientem, dzięki wykorzystaniu m.in. nowych technologii. Postawimy na rozwój telemedycyny oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych – mówiła do dziennikarzy dyrektor Wioletta Krawczyk-Namyślak.

Natomiast doktor Małgorzata Olesińska – Olender odniosła się do trendów zdrowotnych:

– Obserwując trendy w turystyce medycznej, chcemy w 2018 roku pójść o krok dalej i zaoferować klientom Polskiej Grupy Uzdrowisk nowe produkty medyczne. Oprócz prowadzonych dotychczas m.in. pobytów rehabilitacyjnych dla schorzeń narządu ruchu oraz rehabilitacji kardiologicznej dla chorób układu krążenia, planujemy wprowadzić nowe produkty m.in. programy rehabilitacyjne po operacjach onkologicznych, programy profilaktyki i terapii stresu czy specjalistyczne leczenie nadwagi i otyłości u dzieci i dorosłych. Z uwagi na procesy starzenia niezbędna staje się rehabilitacja wieloprofilowa dla osób aktywnych zawodowo i seniorów, poprawiająca sprawność ogólną i samowystarczalność w życiu codziennym. Szybsze tempo życia i zagrożenia cywilizacyjne powodują, że konieczne jest zadbanie o niedopuszczenie do tego, aby choroby przewlekłe uniemożliwiły nam pozostać w pełni sprawnym fizycznie i intelektualnie w dalszych etapach.

Także obiekty sieci INTERFERIE wyjdą naprzeciw oczekiwaniom zawodowego sportu oraz zaspokojeniu potrzeb rekreacji rodzinnej, indywidualnej i biznesowej.

– Cały 2018 rok będzie przebiegał w spółkach PGU i INTERFERIE pod znakiem rozwoju i poszerzania oferty o kolejne atrakcyjne ośrodki uzdrowiskowe i wypoczynkowe. Na przykład przebudowa obiektu INTERFERIE Argentyt w Dąbkach pozwoli nam stworzyć najnowocześniejszy w Polsce kompleks o wysokim standardzie, którego goście będą mogli leczyć nawracające schorzenia górnych dróg oddechowych, choroby układu ruchowego, cukrzycę, otyłość i schorzenia reumatoidalne. Sanatorium w Dąbkach stanie się nowoczesnym uzdrowiskiem przyjaznym rodzinom, z Aquaparkiem, strefą zabiegową, 600 miejscami noclegowymi, co znacząco wzbogaci ofertę sieci INTERFERIE. Rozwój obiektu wpisuje się w kontynuowany przez KGHM TFI zintensyfikowany proces modernizacji technicznej i technologicznej posiadanej bazy turystycznej – podsumował Przemysław Kowalewski – dyrektor inwestycyjny KGHM TFI S.A.

Po zakończonej części oficjalnej i briefingu dla mediów w pijalni wód rozpoczął się wieczorny bankiet podczas którego nie zabrakło rozmów kuluarowych.

(BaPu)

Powiązane artykuły