Już tradycją stały się coroczne spotkania w Zamku Książ zawodników, sędziów i działaczy Polskiego Związku Motorowego. Na uroczystość podsumowującą sezon 2016 w sportach motorowych na Dolnym Śląsku zaproszono również partnerów i sponsorów wydarzeń z kalendarza mistrzostw.
W sobotę, 14 stycznia 2017 r. goście odebrali podziękowania i pamiątkowe puchary, przyznane przez Zarząd Okręgowy PZM we Wrocławiu. Podczas spotkania tytuł „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” otrzymał Jerzy Mazur, legendarny zawodnik i filantrop.
W uroczystej gali podsumowującej sezon 2016, która odbyła się w sobotę, 14 stycznia 2017 r. w Wałbrzychu uczestniczyło ponad 150 osób.
– Tradycyjnie spotykamy się w Zamku Książ, aby podzielić się informacjami o sukcesach naszych, dolnośląskich zawodników we wszystkich dyscyplinach motorsportu. To wspaniała okazja, by pokazać jak wyglądał miniony sezon i aby powiedzieć parę słów o tym, co będzie się działo w nowym sezonie 2017. Warto podkreślić, że mimo trudności finansowych, zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy walczą o sukcesy i co najważniejsze, udaje im się je osiągać. I tutaj wielki ukłon w stronę wszystkich sponsorów, partnerów, a także społeczników, którzy chcą wspierać sporty motorowe – mówi Prezes Zarządu Okręgowego we Wrocławiu Bogusław Piątek. – Pragnę zaznaczyć też, że duży nacisk w naszej działalności kładziemy również na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz na edukację dzieci i młodzieży – dodaje.
Na samym początku prestiżowego spotkania, zanim wręczono podziękowania zawodnikom i sponsorom, uhonorowano Jerzego Mazura. Na wniosek Zarządu Okręgowego PZM we Wrocławiu, Rada Miasta Wałbrzycha przyznała wielokrotnemu mistrzowi oraz promotorowi motorsportu tytuł „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha”. Odznaczenie wręczyła przewodnicząca rady Maria Romańska, a uzasadniając je, odczytała stosowną uchwałę.
Następnie władze okręgu przystąpiły do wyróżnienia sponsorów oraz zawodników, którzy w 2016 roku osiągnęli wybitne wyniki w różnych dyscyplinach, w tym tytuły mistrzowskie w kraju, strefie i Europie. Wśród gości był Grzegorz Grzyb, który w minionym roku wywalczył najważniejszy w kraju tytuł – Rajdowego Mistrza Polski 2016 oraz Mistrza Polski w klasie 2, a także tytuł wicemistrza Słowacji w klasyfikacji generalnej.
PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW I PARTNERÓW
- Roman Szełemej– Prezydent Miasta Wałbrzycha,
- Krzysztof Radkowski – Prezes Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej PZM Sp. z.o.o we Wrocławiu,
- Leszek Loch – Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu,
- Robert Jagła – Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego,
- Grzegorz Kajca – Dyrektor WORD-u we Wrocławiu,
- Józef Winnicki – właściciel firmy Novatrans Wojciech Wojciechowski – właściciel firmy BRUK ART.,
- Paweł Rańda – Dyrektor Wydziału Sportu Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu,
- Michał Piszko – Burmistrz Miasta Kłodzka,
- Piotr Lewandowski – Burmistrz Miasta i Gminy Duszniki Zdrój,
- Jan Nowakowski – właściciel Salonów Toyota Nowakowski,
- Jerzy Mazur – właściciel J.M. NISSAN Mazur,
- Paweł Gos – Prezes Zarządu Firmy Exact System SA,
- Karol Kundzicz – właściciel Firmy Crusar,
- Grzegorz Skiba – Prezes Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej,
- Adrian Klejner – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wroclawiu.
PODZIĘKOWANIA DLA ORGANIZATORÓW
- Automobilklub Ziemi Kłodzkiej – 50. Rajd Dolnośląski – 5. runda wCastrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski,
- Automobilklub Sudecki – 44. Rajd Świdnicki– KRAUSE – 1. runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski,
- Klub Sportowy G4 – Rajdy Okręgowe i SKJS „Tarmac Masters”,
- Klub Moto-Weteran Wałbrzych – IV Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych,
- Automobilklub Głogów – III Runda Mistrzostw Polski klasy MX Open i MK2 Junior Motocross,
- Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec” – III i IV Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro,
- Towarzystwo Miłośników Sportów Motorowych „Sparta” – IX i X Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial.
WYRÓŻNIENIA DLA ZAWODNIKÓW
SPORT SAMOCHODOWY
Castrol Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski
- Grzegorz Grzyb – Mistrz Polski w klasyfikacji Generalnej i Mistrz Polski w klasie 2,
- Rafał Stalmach – Wicemistrz Polski w klasie 4F,
- Artur Banasiewicz/Paweł Drahan – Wicemistrzowie Polski w klasie Open N,
- Automobilklub Speedstar – III miejsce w klasyfikacji klubowej RSMP.
Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski
- Maciej Ciechanowicz – Mistrz Polski w klasyfikacji klasy A-1600,
- Jacek Handl – Mistrz Polski w klasyfikacji grupy A/PL,
- Paweł Gos – Mistrz Polski w klasyfikacji grupy A,
- Rafał Serafinowicz – Mistrz Polski w klasyfikacji grupy N,
- Krzysztof Dereń – Wicemistrz Polski w klasyfikacji Grupy N,
- Exact System Rally Team – Mistrz Polski Zespołów Sponsorskich.
Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski
- Damian Lempart – I Wicemistrz Polski 4 Rundy Mistrzostw Polski Hour Race w klasie D4 2000.
Puchar Polski Pojazdów Zabytkowych
- Stanisław Postawka/Anna Postawka – zdobywcy Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na Regularność w klasie sportowej,
- Jacek Miller/Michał Postawka – II miejsce w Pucharze Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na Regularność w klasie sportowej,
- Krzysztof Dulewicz/Maja Dulewicz – zdobywcy Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na Regularność w klasie Youngtimer.
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska
Rajdy Okręgowe
- Marcin Pietrzyk/Mariusz Kupiec – Mistrzowie w Klasyfikacji Generalnej.
Amatorskie Samochodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska – SKJS
- Adrian Pawłowski/Mateusz Pawłowski – Mistrzowie w Klasyfikacji Generalnej, Mistrzowie w klasie SK3,
- Tomasz Łoza – Wicemistrz w Klasyfikacji Generalnej,
- Grzegorz Kunka/Wojciech Rozmus – Mistrzowie w klasie SK4,
- Jarosław Gajb/Łukasz Cieślik – I miejsce w klasie SK1,
- Tomasz Trytek/Szymon Duszeńko – I miejsce klasie SK2.
SPORT MOTOCYKLOWY
Mistrzostwa Polski Cross Country
- Paweł Szturomski – Mistrz Polski w klasie Senior 1.
Mistrzostwa Polski -Wyścigi Motocyklowe
- Przemysław Krajewski – Wicemistrz Polski w klasie Supersport.
Mistrzostwa Polski Motocross
- Automobilklub Głogów – II Wicemistrz Polski w klasyfikacji klubowej w klasie Seniorów.
Puchar Polski Trial
- Mariusz Ambrożewicz – zdobywca Pucharu Polski w klasie Weteran,
- Krzysztof Janicki – II miejsce w Pucharze Polski w klasie Weteran,
- Kinga Błaszczyk – II miejsce w Pucharze Polski w klasie Kobiet.
Mistrzostwa Strefy Południowo-Zachodniej Polski Trial
- Zbigniew Łubkowski – Mistrz Strefy Płd -Zach Polski kl. Weteran,
- Mariusz Ambrożewicz – II miejsce Mistrzostw Strefy Płd-Zach Polski kl. Weteran,
- Kinga Błaszczyk – III miejsce Mistrzostw Strefy Płd -Zach Polski kl. Junior,
- Piotr Cichoń – I miejsce Mistrzostw Strefy Płd –Zach Polski kl. Amator,
- Wojciech Zieliński – II miejsce Mistrzostw Strefy Płd-Zach Polski kl. Amator,
- TMSM Sparta – Klubowy Wicemistrz Strefy Płd -Zach Polski Trial.
Puchar Polski Enduro
- Dawid Chrynowski – zdobywca Pucharu Polski w klasie Junior,
- Adam Kowalski – II miejsce w Pucharze Polski w klasie Junior,
- Paweł Sawicki – III miejsce w Pucharze Polski w klasie E2/E3,
- Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec” – II miejsce w Pucharze Polski w klasyfikacji klubowej.
Puchar Polski Motocross
- Tomasz Stelmaszyk – zdobywca Pucharu Polski w klasie MX2 C,
- Grzegorz Jankowiak – II miejsce w Pucharze Polski w klasie MX Masters.
Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej – Motocross
- Karolina Jankowiak – Mistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX Kobiet,
- Emil Przystupa – Mistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2 Junior,
- Damian Azmin – Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2 Junior,
- Grzegorz Jankowiak -Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX Masters,
- Dominik Bolewicz – Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej klasa MX Open,
- Bernard Stasiewicz – Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX85,
- Tomasz Stelmaszyk – Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2C,
- Dawid Słaby – II Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2C,
- Klub Sportowy Polkowice – Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasyfikacji klubowej.
Puchar Polski Cross Country
- Adam Kowalski – II miejsce w Pucharze Polski w klasie Junior,
- Mateusz Gajewski – III miejsce w Pucharze Polski w klasie Quad Open,
- Miłosz Konarski – III miejsce w Pucharze Polski w klasie Quad Junior 2K.
SPORT ŻUŻLOWY
- Adrian Gała – III miejsce w Turnieju o Srebrny Kask,
- Maciej Janowski – III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski PGE Ekstraligi Żużlowej.
SPORT KARTINGOWY
- Sławomir Murański – I miejsce w Rotax Max Challenge Poland i w International Poland Championship w kat. DD2 Masters, III miejsce w International Poland Championship w kat. DD2 Max.
SUKCESY ZA GRANICĄ – SPORT SAMOCHODOWY
- Grzegorz Grzyb – Rajdowy Wicemistrz Słowacji w klasyfikacji generalnej.
SUKCESY ZA GRANICĄ – SPORT MOTOCYKLOWY
Mistrzostwa i Puchar Słowacji
- Jarosław Chomicz – Mistrz Słowacji w klasie Supersport,
- Bartłomiej Cabała – Wicemistrz Alpe Adria Cup w klasie Supersport/Moto2 w kategorii Senior.
(MKO)