Sportowe Ferie w Aqua Zdrój

Ferie zimowe zbliżają się do nas wielkimi krokami. W tym roku dolnośląscy uczniowie rozpoczną zimowe wakacje już od 15 stycznia. Warto w tym okresie pamiętać, że dni wolne od szkoły nie muszą być nudne. Oferta zajęć sportowych, artystycznych czy edukacyjnych przygotowanych przez różnego rodzaju instytucje jest bardzo bogata. Prezes spółki Aqua Zdrój Mariusz Gawlik opowie o zaplanowanych atrakcjach oraz planach na najbliższy czas.

W poniedziałek rozpoczynają się fermie zimowe. Jakie atrakcje przygotowali Państwo na nadchodzące dwa tygodnie?

Jak co roku przygotowaliśmy bogatą ofertę bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy młody sportowiec znajdzie coś dla siebie. Będą gry zespołowe – koszykówka, siatkówka i piłka nożna, a także tenis stołowy, badminton, zajęcia z lekkiej atletyki oraz elementy sportów walki. Dziewczęta zapraszamy na zajęcia fitness i trampoliny. Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez trenerów i instruktorów wałbrzyskich klubów sportowych.

W okresie ferii dodatkowo dla dzieci i młodzieży szkolnej przygotowaliśmy pakiet promocyjnych wejść na basen do AQUA ZDROJU i 4 LO oraz Skate Park . Zajęcia potrwają od 15 do 26 stycznia 2018 r.

Czy wałbrzyszanie chętnie biorą udział w wydarzeniach organizowanych przez Państwa?

Tak. Potwierdza to frekwencja na większych wydarzeniach takich jak mecze reprezentacji Polski, Mistrzostwa Europy w tańcach czy występy kabaretowe, jak i tych lokalnych, do których możemy zaliczyć np. mecze naszego zespołu w pierwszej lidze siatkówki mężczyzn. Wałbrzyszanie bardzo aktywnie uczestniczą w życiu sportowo-kulturalnym naszego Centrum, dlatego co roku staramy się uatrakcyjniać ofertę o kolejne eventy tak, aby zapewnić im rozrywkę i odpowiedni poziom emocji, przez co będą od nas wychodzić w pełni zadowoleni.

Jakie imprezy sportowe oraz kulturalne planują Państwo w nowym roku?

Co roku staramy przygotować się bardzo różnorodna ofertę imprez sportowo-kulturalnych oraz tanecznych aby każdy z mieszkańców mógł aktywnie uczestniczyć w życiu naszego obiektu.

Jakie widzi Pan nowe kierunki rozwoju dla Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój?

Od września w pierwszoligowych rozgrywkach siatkówki mężczyzn bierze udział drużyna MKS AQUA ZDRÓJ Wałbrzych i właśnie z tą dyscypliną sportu w dużej mierze wiążemy nasze plany na przyszły rok. Jesteśmy przekonani, że wałbrzyscy siatkarze utrzymają się w I lidze, dzięki czemu w dalszym ciągu będziemy mogli budować siatkarskie emocje i promować nasz obiekt na arenie ogólnopolskiej. W planach inwestycyjnych przewidujemy zagospodarowanie terenów przyległych do Centrum AQUA ZDRÓJ. Chcielibyśmy poszerzyć ofertę sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców Wałbrzycha i podjęliśmy już kroki w kierunku budowy lodowiska. Tego typu przedsięwzięcia będą zależały bezpośrednio od planów Gminy Wałbrzych. Jeżeli chodzi o funkcjonowanie samego obiektu, to w dalszym ciągu będziemy pracować nad urozmaiceniem naszej oferty zgodnie z najnowszymi trendami, by zaoferować klientom usługi na najwyższym poziomie.

Podsiadają Państwo bardzo bogatą ofertę sportową, czy w 2018 roku zaplanowane są duże zawody sportowe na terenie obiektu?

Na 2018 rok mamy już zaplanowane następujące imprezy: 20-21.01.2018 Bieg Gwarków

2.02.2018 Polska Noc Kabaretowa

3.03.2018 Koncert Czerwone Gitary

22-25.03.2018 Krajowa Impreza Taneczna IDO Modern, Ballet/Pointe, Production, Mini Production

13-23.04.2018 Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów w szachach

11-13.05.2018 Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym

22-24.06.2018 DEICHMANN Mini Mistrzostwa FINAŁ FINAŁÓW

19.08.2018 19. Toyota Półmaraton Wałbrzych

8.09.2018 Bike Maraton połączony z II Górskim Półmaratonem (Aktywny Weekend)

16-17.11.2018 Puchar Polski juniorów w zapasach

Rozmowa zaczerpnięta z Tygodnika 30 minut

Powiązane artykuły