Startuje Krajowa Liga Zapaśnicza. Ofensywa transferowa

AZ Supra Brokers Wrocław już wzmocniły dwie Ukrainki, medalistki najważniejszych imprez. W zawodowej KLZ trwa wyścig zbrojeń przed startem rundy rewanżowej. Specjalnie na inaugurację sezonu do Polski przyjedzie prezydent Europejskiej Federacji Zapaśniczej.

Runda rewanżowa KLZ startuje już 25 stycznia. Drużyna AZ Supra Brokers Wrocław ma duże aspiracje, mimo że nie wygrała dotąd meczu.

– Przegrywaliśmy jednak po zaciętych pojedynkach, kilka razy o włos. Teraz do ambicji  i talentu dokładamy doświadczenie. Jesteśmy w trakcie dopinania transferowych umów, ale możemy już potwierdzić, że w naszych szeregach będą występować dwie bardzo mocne Ukrainki – zdradza Józef Tracz, twórca drużyny AZ Supra Brokers Wrocław, trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich.

W kat. 63 kg klub z Wrocławia reprezentować będzie Yulia Tkach, uczestniczka ostatnich igrzysk olimpijskich, srebrna medalistka mistrzostw Europy i trzecia zawodniczka mistrzostw świata. W kat. 75 kg występować będzie Alla Cherkasova, także uczestnika IO, brązowa medalistka ME. To nie koniec wzmocnień AZ Supra Brokers Wrocław.

– Szukamy jeszcze zawodników w stylu klasycznym i wolnym. W najbliższym czasie będziemy dopinać szczegóły transferów – dodaje Józef Tracz.

Dodajmy, że wrocławianie w roli gospodarza będą występować w hali w Kątach Wrocławskich. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się już pierwsze spotkanie. Rywalem wrocławian będzie Unia Racibórz, aktualnie wicelider KLZ. Pojedynek odbędzie się 25 stycznia o godz. 18.00

Czy zmieni się układ sił w KLZ?

Jesienią zaskoczył rywali AKS Piotrków Trybunalski, obecnie lider KLZ, który zakontraktował znakomite zapaśniczki z Bułgarii. Teraz również zapowiada transferowe niespodzianki, ale ofensywę transferową prowadzą wszystkie drużyny KLZ, coraz częściej sięgając po zawodników z zagranicy. 

Transferowym hitem może być ściągnięcie przez Unię Racibórz, obecnie wicelidera, Timura Bardieva. Białorusin (kat. 75 kg w stylu klasycznym), to aktualny wojskowy mistrz świata. Wzmocnień za wschodnią granicą szuka również AKS Białogard. Z kolei AZS AWF Warszawa uzupełnia zespół elitą młodzieżowych zawodników. Składy zmieniają również dlatego, że w rundzie rewanżowej KLZ obowiązują inne kategorie wagowe niż jesienią. Dlatego na przykład w Grunwaldzie Poznań będzie występować Monika Michalik, brązowa medalistka IO w Rio de Janeiro.

Czy przetasowania w składach przełożą się na układ sił w lidze?

– Można spodziewać się zaskakujących wyników, tym bardziej, że drużyny nie odkryły jeszcze wszystkich kart i swoich najmocniejszych atutów. Rywalizacja zapowiada się pasjonująco – podkreśla Damian Fedorowicz, prezes KLZ.

Prezydent na meczu lidera

Specjalnie na mecz do Piotrkowa Trybunalskiego przyjedzie Tzeno Tzenov, prezydent Europejskiej Federacji Zapaśniczej.

– KLZ błyskawicznie zyskuje mocną pozycję na zapaśniczej mapie Europy. Już w niedalekiej przyszłości może to być najciekawsza liga na świecie. Poza tym jej nowatorska formuła wywołuje bardzo duże zainteresowanie we wszystkich krajach, które myślą o rozwoju i profesjonalizacji zapasów – podkreśla Tzeno Tzenov.

Przypomnijmy, że każdy mecz KLZ składa się z dziewięciu walk – trzech w stylu wolnym, trzech w klasycznym oraz trzech z udziałem kobiet. Specjalnie na potrzeby ligi uproszczona została również punktacja walk. Każdy mecz ma również nowoczesną, atrakcyjną dla publiczności oprawę.

Najciekawsze spotkanie z każdej kolejki jest pokazywane na żywo przez TVP Sport. Wszystkie mecze można na żywo śledzić w internecie, na SPORT ZONA i KLZ TV.

Pełny program pierwszej kolejki rundy rewanżowej KLZ (25 stycznia 2017 r.)

  • AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski – Grunwald Poznań (TVP Sport)
  • AZ Supra Brokers Wrocław – Unia Racibórz
  • AKS Białogard – AZS AWF Warszawa

Więcej informacji: www.klz-zapasy.pl

(MKO)

Powiązane artykuły