Startup: Wrocław. Jak zbudować Polskę 4.0?

Na to pytanie będą poszukiwać odpowiedzi uczestnicy konferencji Startup Wrocław, która odbędzie się w dniach 24-25 maja w Hali Stulecia.

To nie będzie zwykły kongres dla samorządowców, ani konferencja dla startupów czy dużych przedsiębiorstw. Założeniem Startup: Wrocław 2016 jest synergia, współdziałanie samorządów, biznesu i młodych, innowacyjnych technologicznie projektów dla rozwoju i wzmocnienia potencjału polskiej innowacyjnej gospodarki.

– Uważamy, że należy postawić na krajowy kapitał. Tylko takie działanie pozwoli efektywnie pomnażać polskie zasoby finansowe, społeczne, technologiczne i w zakresie edukacji. Ważnym elementem rozwoju polskich firm musi być impuls od rządu, który pobudzi je do rozwoju. Spotkanie, rozmowa, pobudzenie do działania i wymiana doświadczeń – na to przede wszystkim stawiamy akcent, organizując ogólnopolską konferencję Startup: Wrocław 2016. Chcemy stworzyć przestrzeń dla debaty o współpracy, dlatego zapraszamy przedstawicieli rządu, władze lokalne z całego kraju, przedstawicieli dużego biznesu oraz małe, ale prężnie rozwijające się i innowacyjne technologicznie startupy. Współpraca tych czterech środowisk ma pomóc w stworzeniu i zaplanowaniu głównych kierunków budowy polskiej innowacyjnej gospodarki – mówią organizatorzy.

Inspiracją dla organizatorów konferencji był nowy plan gospodarczy ogłoszony przez ministra Morawieckiego. Zmiana sposobu myślenia o polskiej innowacyjnej gospodarce, o jej rozwoju oraz współpracy przy tym wielu środowisk, przede wszystkich młodych i dynamicznych polskich startupów, to jeden z głównych tematów, które będą poruszane podczas Startup: Wrocław 2016.

Nie mniej ważna jest polityka miejska, czyli lokalne podejście do wspierania i współpracy z młodymi przedsiębiorcami w obszarze rozwoju innowacji i wspierania tychże. To, w jaki sposób samorządy mogą wspierać działania lokalnych innowacyjnych technologicznie biznesów i jak na tym mogą skorzystać, jest jednym z ważniejszych zagadnień, które zaistniało w przestrzeni publicznej i którym również zajmiemy się podczas konferencji.

Podczas Startup: Wrocław 2016 nie może również zabraknąć rozmowy o polskich miastach i wdrażaniu w nich idei Smart City. O trendach, procesach inwestycyjnych i samych wdrożeniach porozmawiamy z zaproszonymi prelegentami, którzy jako eksperci będą ważnym źródłem informacji i inspiracji dla samorządów i przedsiębiorców. Dla tych drugich przygotowano również specjalne seminarium o sposobach finansowania, rozwoju i implementacji.

Szczegóły na http://www.wroclaw.pl/startupy/konferencja

(ANAG)

 

 

Powiązane artykuły