Strzegom – tu warto inwestować

Gmina Strzegom, Granitowe Serce Polski, jest położona w województwie dolnośląskim wśród granitowych i bazaltowych Wzgórz Strzegomskich. Zamieszkuje ją ponad 26 tysięcy mieszkańców. Zajmuje obszar około 146 km 2. Bogactwem gminy Strzegom są żyzne gleby i złoża granitu. Gmina Strzegom charakteryzuje się dużym potencjałem rozwojowym. Dochody gminy wynoszą ponad 92 miliony złotych.

Gmina Strzegom jest świetnie skomunikowana z drogą krajową nr 5, przylegającą do Podstrefy Strzegom Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – położonej 17 km od autostrady A 4, 11 km od budowanej S3 i 55km od lotniska we Wrocławiu.

Gmina Strzegom posiada uzbrojone w media tereny inwestycyjne i stwarza preferencje dla przedsiębiorców. Samorząd lokalny jest otwarty na pomoc w realizowaniu i funkcjonowaniu inwestycji.

W Podstrefie Strzegom, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajduje się ponad 6 ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych, częściowo klasy IV, co nie podlega wyłączeniu gruntów z produkcji rolniczej. Do strefy przylega ponad 14 ha terenów inwestycyjnych nie wchodzących w Podstrefę Strzegom, które gmina może uzbroić dla konkretnego inwestora. Gmina Strzegom jako jedna z niewielu w Polsce zwalnia z podatku od nieruchomości nowo wybudowane hale produkcyjne – w strefie i poza nią – na okres 6 lat. W gminie obowiązuje najniższa stawka podatku od środków transportu ciężarowego.

W gminie  panuje wyjątkowo dobra atmosfera dla biznesu. Miejscowe szkoły średnie – zawodowe i ogólnokształcące – zapewniają dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb pracodawców. Posiada doskonałą infrastrukturę hotelowo – restauracyjną, o różnorodnych standardach, czyli dla każdego coś dobrego.

Strzegom – to bogata spuścizna historyczna. Perłą architektoniczną miasta jest Bazylika Mniejsza pod wezwaniem św. app. Piotra i Pawła, uznana za Pomnik Historii. Oferta turystyczna gminy jest bogata. Turystów pieszych zachęcą do wędrówki po okolicy szlaki turystyczne do Gross Rosen, Książa i Strugi. Kinomanów z pewnością zadowoli kino w technologii 3D. Miłośników jazdy konnej zainteresuje Klub Jeździecki „ Stragona”, który plasuje się w czołówce polskich klubów i w 2017 roku będzie organizatorem Mistrzostw Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

W okresie letnim otwiera swoje podwoje nowoczesny, wykony ze stali nierdzewnej basen odkryty, a już w 2017 roku powstanie kryta, przyszkolna pływalnia z saunami.  Kulturalną wizytówką  jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Festiwal posiada certyfikat CIOFF. Strzegom to gmina przyjazna inwestorom. Strzegom – tu warto inwestować.

(Kris)

Powiązane artykuły