Sukces akcji Dar dla Aleppo

Aż 1,1 mln zł zebrano w ramach akcji „Dar dla Aleppo”. Pieniądze przeznaczone zostały na remont i wyposażenie szpitala w tym mieście. Za wsparcie osobiście podziękuje Dolnoślązakom biskup Aleppo – Georgez Abou Khazen. W niedzielę wygłosi homilie w trzech wrocławskich parafiach, między innymi w Katedrze pw. św. Jana Chrzciciela. Tam też o godz. 18.30 odbędzie się wielki finał akcji z koncertami.

Georgez Abou Khazen, biskup Aleppo, przyjedzie do Wrocławia na zaproszenie Metropolity Wrocławskiego abpa Józefa Kupnego. Będzie tutaj do niedzieli, 5 listopada. Wtedy też spotka się z wiernymi i wygłosi homilię w trzech wrocławskich parafiach: Kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego (Gądów, godz. 9.30), Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Muchobór Mały, godz. 11.00) i Katedrze pw. św. Jana Chrzciciela (godz. 18.30). Ostatnie spotkanie stanowić będzie wielki finał akcji, która okazała się dużym sukcesem – od marca do czerwca udało się zebrać ponad 1,1 mln zł.

Mszy w Katedrze przewodniczyć będzie abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Po nabożeństwie, wraz z ks. Waldemarem Cisło ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wręczy symboliczny czek biskupowi Aleppo. Następnie odbędzie się koncert „W hołdzie męczennikom XXI w.” z udziałem Wrocławskiej Orkiestry Symfonicznej i wrocławskich chórów pod dyrekcją Alana Urbanka. W Katedrze zaśpiewa również Simon Sammoun, młody Syryjczyk, którego rodzice zginęli podczas wojny. Obecnie studiuje w Polsce, jest bardzo uzdolniony muzycznie, o czym będzie można się przekonać wysłuchując Agnus Dei w jego wykonaniu. Całość poprowadzi Jerzy Skoczylas, znany satyryk, ambasador akcji.

„Dar dla Aleppo” to akcja zainicjowana przez cztery kościoły chrześcijańskie z Dolnego Śląska: katolicki, ewangelicko-augsburski, prawosławny i greckokatolicki. Jej celem było zebranie funduszy na wyposażenie sali operacyjnej szpitala św. Ludwika w Aleppo – jednego z ponad 100 w Syrii, które zostały zniszczone w czasie wojny. Inicjatywa miała wsparcie władz lokalnych i samorządowych, instytucji naukowych, kulturalnych oraz wielu mieszkańców Dolnego Śląska. W ramach akcji odbywały się festyny, zbiórki pieniędzy, koncerty, licytacje. Pieniądze można było też przekazywać poprzez stronę internetową oraz wysyłanie wiadomości SMS.

Spotkanie z Georgezem Abou Khazenem, biskupem Aleppo – niedziela, 5 listopada 2017 roku

  • Godz. 9.30 – Kościół pw. Maksymiliana Marii Kolbego (Gądów)
  • Godz. 11.00 – Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Muchobór Mały)
  • Godz. 18.30 – Katedra pw. św. Jana Chrzciciela – finał akcji „Dar dla Aleppo” z koncertami

(MKO)

Powiązane artykuły