Świdnicki-Krause startuje już w sobotę

Już w sobotnie popołudnie rozpocznie sie 46. Rajd Swidnicki-KRAUSE – pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i druga runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018.

Na zawodników czeka osiem odcinków specjalnych rozgrywanych na klasycznych trasach Przedgórza Sudeckiego. Nowoscia jest tzw. zapetlenie oesów, dzieki czemu kibice beda mogli na jednej próbie ogladac wiecej przejazdów zawodników rajdowych. Tak stanie sie w przypadku odcinka Swidnica – Super OS Crusar, który jest prologiem tegorocznego rajdu, a także z próba Walim – Zagórze ze słynnymi i uwielbianymi przez kibiców i kierowców „Patelniami Walimskimi”.

Własnie w Walimiu została stworzona Bezpieczna Strefa Kibica, a w tegorocznej konfiguracji odcinków specjalnych bedzie można zobaczyc aż kilkaset (!) przejazdów rajdowych załóg. Szczegóły dotyczace organizacji Bezpiecznej Strefy Kibica znajda Panstwo tutaj: www.rajdkrause.pl/bsk/

Rajd ma bardzo mocna obsade. Na liscie zgłoszen znalazło sie 51 załóg. Osiem zespołów zapowiada start najmocniejszymi samochodami klasy R5. Pięć załóg zgłosiło sie w klasie Open N. Liste otwieraja Mistrzowie Polski Filip Nivette i Kamil Heller. Zwyciezcy zeszłorocznej edycji rajdu zapowiadaja start Fordem Fiesta Proto. Numer 2 na drzwi Skody Fabii R5 nakleja Grzegorz Grzyb z Robertem Hundla. Rajdowi Mistrzowie Polski z sezonu 2016 triumfowali w Rajdzie Swidnickim-Krause dwa i trzy lata temu.

Z numerem „3” wystartuja Wicemistrzowie Polski Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Na trasach pierwszej rundy RSMP zobaczymy ich w Fordzie Fiesta R5. Zbigniew Gabrys i Artur Natkaniec – aktualni II Wicemistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej wystartuja Fordem Fiesta R5 z numerem cztery. Zespół Skoda Polska Motorsport zgłosił do rajdu aktualnego Mistrza Polski w grupie Open N Mikołaja Marczyka, którego pilotem na prawym fotelu Skody Fabii R5 bedzie Szymon Gospodarczyk. Załoga otrzymała numer startowy 5. Jakub Brzezinski zapowiadajacy starty w całym cyklu RSMP za kierownica Skody Fabii R5 naklei numer 6 na drzwi swojej rajdówki. Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem (numer 7) zgłosili sie Fordem Fiesta R5. Łukasz Byskiniewicz z Maciejem Wisławskim (numer 8) awizuja start nowym Hyundaiem i20 R5. Dariusz Polonski i Łukasz Sitek (9) zapowiadaja start Fordem Fiesta R5. Z numerem dziesiec za kierownica Skody Fabii Proto wystartuja Rajdowi Mistrzowie Polski z 2014 roku i zwyciezcy rajdu sprzed czterech lat – Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski.

Ceremonia Startu rozpocznie sie w sobote o godzinie 17.30 na Rynku w Swidnicy. Pierwsza załoga wystartuje do prologu – Swidnica – Super OS Crusar o godzinie 19.03.

Niedzielne zmagania rozpoczna sie od Odcinka Specjalnego Witoszów – Złoty Las o godzinie 8.30. Zawodnicy tego dnia beda scigac sie na siedmiu próbach sportowych. Meta 46. Rajdu Swidnickiego- KRAUSE planowana jest w niedziele na godzine 16.20 na Rynku w Swidnicy.

46. Rajd Swidnicki-Krause – Harmonogram

sobota, 21 kwietnia 2018 r.

  • Ceremonia Startu – Swidnica, Rynek 17:30
  • OS 1 Swidnica – Super OS CRUSAR 19:03

niedziela, 22 kwietnia 2018 r.

  • Start – serwis/wyjazd 8:00
  • Park Serwisowy, OSiR Swidnica, ul. Slaska 35 8:00 11:15
  • OS 2/5 Witoszów – Złoty Las 1 / 2 8:30 12:00
  • OS 3/6/8 Walim(x1) – Zagórze 1 / 2 / 3 (Power Stage) 9:18 12:48 15:30
  • OS 4/7 Jawornik – Kamionki 1 / 2 9:53 13:23
  • Ceremonia Mety – Swidnica, Rynek 16:20

Zapraszamy do zapoznania sie z przejazdami pogladowymi odcinków specjalnych tegorocznego rajdu.

OS 1: Swidnica – Super OS Crusar: www.youtu.be/vCwfAxOqyxE

OS 2/5: Witoszów – Złoty Las:www.youtu.be/yF-oGQm0Y2A

OS 3/6/8: Walim – Zagórze: www.youtu.be/yA-9LrMUgTc

OS 4/7: Jawornik – Kamionki: www.youtu.be/Z_yQnYGnRBE

(MKO)

Powiązane artykuły