Weekend z „Szaniawskim”

W najbliższy weekend Teatr Dramatyczny zaprasza na dwa spektakle: „Sztuka” Yasminy Rezy oraz „Być jak dr Strangelove (czyli jak przestałem się bać i pokochałem mundur)” reżyserii Marcina Libra.

„SZTUKA”

Jedna z najmocniejszych komedii Yasminy Rezy – wybitnej francuskiej autorki, która w całym swoim pisarstwie przygląda się europejskiej klasie średniej. Trzech mężczyzn i jeden obraz – tak właśnie może rozpocząć się Armagedon – koniec przyjaźni, koniec wolności, tolerancji, zgody na od lat utrzymywane status quo. O gustach podobno się nie dyskutuje, ale to właśnie o współczesną sztukę toczy się ta walka na śmierć i życie. Temat być może bardziej drażliwy niż polityka.

Spektakl powstał w ramach WOLNYCH SCEN INICJATYW AKTORSKICH

  • 2 lutego 2017 / godz. 19.00 / Scena Kameralna
  • 3 lutego 2017 / godz. 19.00 / Scena Kameralna

„BYĆ JAK DR STRANGELOVE (czyli jak przestałem się bać i pokochałem mundur)”

„Być jak Dr Strangelove” to inspirowana dziełami Stanleya Kubricka opowieść o szaleńcach u władzy. Amerykański generał w szczycie zimnej wojny wydaje swoim pilotom rozkaz niesprowokowanego ataku nuklearnego na ZSRR. Tylko w ten sposób można raz na zawsze skończyć z komunizmem i dostać się do seksualnego raju. Chór mężczyzn chętnych do wojny zaprasza!

Na deskach Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu prezydent USA na gorącej linii z premierem ZSRR, reżyser Stanley Kubrick we własnej osobie, cała prawda o amerykańskim locie na Księżyc i żywa bomba atomowa flirtująca z bohaterskimi pilotami bombowca – i w końcu sam Jack D. Ripper – współczesna wersja Kuby Rozpruwacza.

  • 4 lutego 2017 / godz. 19.00 / Duża Scena 
  • 5 lutego 2017 / godz. 18.00 / Duża Scena

REZERWACJA BILETÓW:

Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03);

www.bilety.teatr.walbrzych.pl

(MKO)

Powiązane artykuły