Wrocław stolicą mentorów i coachów

Pod koniec marca po raz pierwszy odbędzie się „Dzień Mentorów i Coachów AIP Wrocław”, czyli targi na których pojawi się wiele znanych postaci z tej branży.

Wydarzenie odbędzie się 28 marca w Inkubatorze AIP przy Banku Zachodnim WBK na ulicy Chrobrego.

Targi przeznaczone dla mentorów i coachów to miejsce, gdzie każdy z uczestników bedzie mógł porozmawiać z interesującymi go osobami. W tym samym dniu będą się także odbywać szkolenia wprowadzające w tematykę, którą zajmują się mentorzy i coachowie z Inkubatora AIP Wrocław. Będzie można dowiedzieć się u źródła z jakimi problemami borykają się początkujący przedsiębiorcy, czy warto pomyśleć nad rozwojem osobistym i zawodowym, czego brakuje wrocławskiemu pomysłodawcy do osiągnięcia sukcesu.

– Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zasięgnąć porad specjalistów i praktyków z różnych dziedzin związanych z rozwojem osobistym i zawodowym. Mentorzy i coachowie, na co dzień współpracujący ze StartUpami z Inkubatora AIP, podczas tego spotkania będą do dyspozycji każdego uczestnika, który zapisze się na bezpłatne wydarzenie – informuje Pamela Ziemba, przedstawicielka organizatora.

Harmonogram wydarzenia:

11:00 – 16:00 Konsultacje z Mentorami i Coachami Inkubatorów AIP Wrocław

11:30 – 12:00 Tomasz Popów „Miałem sen o Wrocławiu, który został centrum StartUpów – jak to osiągnął?”

12:00 – 13:00 Stowarzyszenie Profesjonalnych Coachów „Istota coachingu i jego wartość dla przedsiębiorców”

13:00 – 14:00 Urszula Kaptur „Diet i health coching. Skuteczność metody wykorzystywanej w pracy nad zmianą stylu życia”

14:00 – 15:00 Paulina Jerzycka „Budowanie polityki personalnej (zatrudnianie i zwalnianie pracowników) i Szymon Mata „Fundamenty coachingu”

15:00 – 15:30 Jędrzej Stępniowski „Przenoszenie kreatywnych metod rozwiązywania problemów na grunt prawa”

15:30 – 16:00 Tomasz Sajewski Dyrektor Inkubatorów AIP Wrocław „Firma bez ZUS na próbę”

Mentorzy oraz Coachowie, którzy uczestniczą w wydarzeniu:

Jakub Kosmol – praktyk biznesu. Doświadczony Analityk Biznesowy i Systemowy z wieloletnim stażem w zakresie tematyki bankowości, finansów, transportu, logistyki, energetyki oraz dziedzin szeroko pojętej telekomunikacji i IT. Współpracował z największymi m.in. Santander Group, Vorwerk & Co. KG, Polsat Cyfrowy S.A., Ministerstwo Finansów oraz wiele wiele innych. Posiada doświadczenie również w integracji systemowej oraz programowaniu. Założyciel szybko i prężnie rozwijającej się wrocławskiej hafciarni o tematyce streetwear / hip-hop „Zhaftujsie.pl”, z innowacyjnym podejściem do tworzenia haftów 3D na odzieży. Twórca Szkoły Korepetycji „Omnibo”.

Urszula Bielecka – doktorantka i asystentka naukowa na Politechnice Wrocławskiej. Specjalista ds. transferu wiedzy, technologii i doświadczeń. Laureatka rządowego programu wspierania innowacyjności w nauce Top 500 Innovators University of California Berkeley. Od kilku lat związana z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości i środowiskiem start-upowym Wrocławia. Pomaga młodym przedsiębiorcom w ocenie możliwości, a potem w ubieganiu się o dofinansowanie ich przedsięwzięć. Jej zainteresowania skupiają się wokół elektroniki organicznej, konwersji wiedzy w przemysłach kreatywnych oraz innowacyjnych metod w pracy zespołowej.

Urszula Kaptur – Diet and Health Coach. Jej wielką pasją jest gotowanie i zdrowie człowieka. Diet and Health Coaching pozwalają łączyć jej te dwa obszary w pracy zawodowej. Interesuje się wpływem pożywienia na zdrowie, medycyną żywienia oraz psychodietetyką. Celem jej pracy jest poprawa jakości życia oraz zdrowia jej klientów. Twierdzi, że wielkim szczęściem jest dla niej możliwość dzielenia się doświadczeniem oraz wiedzą z zakresu odżywiania i zdrowia przy wykorzystaniu coachingu jako wspaniałej metody pracy nad zmianą stylu życia

Tomasz Popów – Przedsiębiorca i praktyk. Pierwsza firma, która sprzedawała gry na telefony komórkowe stworzona wraz z Stanisławem Rogozińskim – XOFTO została sprzedana do firmy giełdowej e-muzyka SA. W XOFTO produkowali gry z takimi brandami jak „Włatcy Móch”, postaci z 4 fun TV jak „Kapitan Bomba”, „Piesek Leszek”. Inne sukcesy to SkyStorage, KMP grup (RST-IT), Taxi5, akcelerator inwestycyjny LIFT-OFF (LOA.io). Inwestuje w StartUpy technologiczne z Wrocławia, które działają na rynkach B2B w modelu SaaS z potencjałem sprzedaży usług poza granicami naszego kraju.

Marzena Kudryńska – Stowarzyszenie Profesjonalnych Coachów. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Poszerzając swoje kompetencje i zainteresowania ukończyła akredytowaną przez ICF Szkołę Coachów „The Art and Science of Coaching” prowadzoną przez Erickson College, z tytułem Erickson Professional Coach. Jako doświadczony pedagog twierdzi, że wiedza jest ważna, jednak jako coach jest przekonana, że bezcennym jest zdobycie umiejętności korzystania z własnych zasobów w celu doskonalenia procesu uczenia się i realizowania z sukcesem wyznaczonych celów.

Dorota Kościelska-Bronsztejn – Stowarzyszenie Profesjonalnych Coachów. Life & Business Coach. Absolwentka Polonistyki, Studiów Podyplomowych – Dziennikarstwa i PR oraz Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego.W pracy zawodowej m.in. wspierając zespoły i kadrę zarządzającą w osiąganiu celów, oferuje pomoc przy wdrażaniu projektów biznesowych. Absolwentka programów szkoleniowych Erickson College International: The Art and Science of Coaching, High Performance Team Coaching, Coaching Zespołu, Advance of the Spirit. Współzałożycielka Stowarzyszenia Profesjonalnych Coachów, członek Komisji Rewizyjnej tegoż Stowarzyszenia.

Gabriela Tyszuk-Wiśniewska – Stowarzyszenie Profesjonalnych Coachów. Coach i tutor języka angielskiego, a także przedsiębiorcą z misją zmieniania świata na lepszy. Jako coach pracuje z klientami nad skutecznym wdrażaniem życiowych i biznesowych projektów. Z pasją wspiera ich w osiąganiu tego, co chcą osiągnąć, przy najlepszym wykorzystaniu ich własnych zasobów i możliwości. Oferuję coaching dla biznesu, coaching dla rozwoju osobistego i coaching wspierający życiową zmianę.

Jędrzej Stępniowski – Student Prawa na UWr, Specjalista ds. prawnych w AIP Wrocław. Na co dzień, w ramach swojej działalności zawodowej, pomaga początkującym przedsiębiorcom zrozumieć zawiłości prawa. Wcześniej przez prawie 2 lata związany z jedną z największych wrocławskich kancelarii prawnych, w której doradzał przedsiębiorcom w zakresie prawa gospodarczego i postępowania cywilnego. Prywatnie entuzjasta nowych technologii i zwolennik przenoszenia kreatywnych metod rozwiązywania problemów na grunt prawa. W ostatnim czasie rozpoczął również działalność w obszarze szkoleń dla przedsiębiorców.

Szymon Mata – Student Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Na co dzień zajmuje się własnym StartUpem oraz pogłębianiem wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, coachingu i zarządzania. Opracowuje nowoczesną metodologię nauczania wykorzystującą zasoby naukowe i technologiczne dla zapewnienia niedrogiej edukacji multimedialnej.

Powiązane artykuły