Wybór konta firmowego, czyli o czym trzeba pamiętać prowadząc działalność

Wybór konta firmowego to pierwsza poważna decyzja, która czeka każdego biznesmena, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. Jak dokonać słusznego wyboru i mieć pewność, że konkretna oferta jest dopasowana do indywidualnych potrzeb i tym samym podjąć świadomą decyzję? Oto recepta na wybór odpowiedniej oferty, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Prowadzenie własnej firmy, niezależnie od tego czy jest to jednoosobowa działalność, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, czy inna forma prawna, zazwyczaj wiąże się z wieloma wyzwaniami. Dobry biznesmen podejmuje decyzje w pełni świadomie, co daje gwarancję bezpieczeństwa i pełnej kontroli nad sprawami firmowymi . Jednym z kluczowych zadań na drodze do sprawnego prowadzenia firmy, jest założenie konta firmowego, z którego dokonuje się wszystkich płatności oraz na którym gromadzi się przychody. Jest to bardzo ważne narzędzie, nad którym trzeba mieć pełen nadzór i dostęp niezależnie od pory dnia oraz miejsca, w którym aktualnie się przebywa . Właśnie dlatego warto przemyśleć tę decyzję i wziąć pod uwagę przynajmniej kilka najistotniejszych czynników, które przybliża poniższy artykuł.

Redukuj koszty i wybierz odpowiednią ofertę!

W przypadku każdego produktu i usługi najważniejsze są zawsze dwa czynniki – jakość oraz cena. Nie w każdym przypadku oba parametry idą w parze; dlatego warto zrobić dogłębną analizę tematu przed podjęciem ostatecznej decyzji. Nie inaczej jest w przypadku zakładania konta firmowego, które jest dla biznesmena jednym z najważniejszych narzędzi, niezbędnym do sprawnego prowadzenia działalności gospodarczej. Żeby posiadanie go nie wiązało się z problemami i dodatkowymi kosztami, należy wybrać najlepsze konto firmowe i ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Nie każdy zdaje sobie sprawę na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy zakładaniu konta firmowego. W tym celu poniżej zamieszczono najbardziej pożądane cechy tego produktu bankowego.

Co powinna zawierać dobra oferta konta firmowego?

Sformułowanie „dobre”, nie w każdym przypadku oznacza to samo. Istnieją jednak kluczowe cechy, które charakteryzują odpowiednie konto firmowe, ze względu na jego podstawowe zastosowanie i cele, do których jest zakładane. Poniżej przedstawiamy te, których nie może zabraknąć w dobrej ofercie:

  • Bezpłatne prowadzenie rachunku firmowego – Głównym punktem na liście cech, które powinno spełniać dobre konto firmowe jest brak opłaty za prowadzenie rachunku. Należy zwrócić na to uwagę, ponieważ wybierając ofertę, która nie będzie spełniać tego warunku, trzeba liczyć się z dodatkowym comiesięcznym wydatkiem na poziomie od 9 do 15 złotych.
  • Darmowy dostęp do bankowości online – to jedna z kluczowych cech i bardzo praktyczna opcja, która umożliwia stałą kontrolę przychodów oraz wydatków. To zapewnia stabilność finansową i pełną kontrolę nad finansami działalności, niezależnie od pory dnia, a także miejsca, w którym znajduje się właściciel konta. Pozwala to na efektywne i szybkie działanie, które jest bardzo istotne przy prowadzeniu własnej firmy.
  • Brak opłat za przelewy do ZUS, US oraz innych odbiorców – to udogodnienie pozwala zaoszczędzić na przelewach, czyli jednej z podstawowych usług, do których wykorzystuje się konto. Każdy musi liczyć się z regularnymi opłatami i rozliczeniami z kontrahentami, pracownikami czy też instytucjami. Wydatki te są niezbędne a przelewów należy dokonywać regularnie. Właśnie dlatego należy upewnić się, że przelewy nie będą obciążone każdorazowo dodatkową opłatą. W przeciwnym razie każdy przelew może nas dodatkowo kosztować około 1,5 zł.
  • Darmowe wypłaty z bankomatów w całej Polsce – nigdy nie wiadomo w jakiej sytuacji będzie się potrzebować gotówki. Dlatego ważne jest, aby mieć komfort darmowej wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów w całym kraju. W innym przypadku bank będzie pobierał konkretną kwotę za każdorazowe wypłacenie pieniędzy z bankomatów niewykazanych w umowie. Standardowo jest to koszt na poziomie około 3% od wypłacanej kwoty, jednak nie mniejszy niż 5 złotych.
  • Bankowość głosowa jest kolejną zaletą, która, w przypadku konta firmowego może znacznie ułatwić pracę. Dzięki temu, w razie braku dostępu do Internetu lub innych problemów technicznych, można dokonać transakcji i skorzystać z pomocy ekspertów w alternatywny sposób.
  • Pełny serwis transakcyjny w smartfonie – w przypadku dobrego konta dla firm, ta usługa jest zasadnicza. Urządzenia mobilne podbijają technologiczny świat i stanowią znaczne udogodnienie zarówno w życiu codziennym i pracy. Stały i prosty dostęp do bankowości online daje gwarancję, że w każdych okolicznościach, , posiadając dostęp do Internetu, można dokonać przelewu i sprawdzić swój stan konta.
  • Wygodne zakładanie konta przez smartfona – jest to kolejny punkt, który przemawia na korzyść konkretnego konta firmowego. Łatwość założenia konta jest porównywalna z brakiem problemów przy jego późniejszej obsłudze. Po co tracić czas na wizyty w placówce, skoro można załatwić wszystko online bez wychodzenia z domu?

Czy są konta firmowe, które gwarantują wszystkie te czynniki?

Wybór najlepszego konta firmowego nie jest prosty, jednak są banki, których oferta spełnia wszystkie powyższe punkty. Przykładem jest chociażby Smart Konto, które można założyć poprzez stronę www.banksmart.pl, bez wychodzenia z domu. Klikając wskazany link, można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami.

Jest to jedna z nielicznych ofert na polskim rynku, która daje pełny dostęp online do rachunku, dodatkowo gwarantując brak dodatkowych opłat za wypłacanie pieniędzy z bankomatów w całej Polsce oraz pełną kontrolę nad finansami firmy poprzez Internet i urządzenia mobilne. Warto wiedzieć, że SmartBank.pl nie pobiera także opłat za prowadzenie konta firmowego, co jest dodatkowym atutem zarówno dla doświadczonego przedsiębiorcy, jak i biznesmena, który dopiero zaczyna swoją przygodę z własną działalnością.

W porównaniu z innymi ofertami, opisywany produkt jest w pełni przygotowany do użytkowania przez przedsiębiorców i to bez kosztów za poszczególne operacje na indywidualnym koncie.

(MKO)

Powiązane artykuły