LEGNICA i WROCŁAW: Konferencja „Kobieca strona biznesu”

  • Miejsce wydarzenia: Legnica
  • Data wydarzenia: 2018/02/14 2018/02/15
  • Zobacz inne eventy w mieście: Legnica

14 lutego w Legnicy i 15 lutego we Wrocławiu odbędą się bezpłatne konferencje z cyklu Akademia Przedsiębiorcy, tym razem pod hasłem „Kobieca strona biznesu”. Spotkania są skierowane w szczególności do przedsiębiorczych kobiet, których w Polsce nie brakuje. Z raportu Mastercard wynika, że blisko co trzecia firma w Polsce jest zarządzana przez kobiety. Na konferencje zapraszają Bank Zachodni WBK i POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych. Gościem specjalnym będzie Mariola Bojarska-Ferenc, dziennikarka i producentka telewizyjna.

– W Banku Zachodnim WBK już kilka lat temu włączyliśmy do naszych usług element edukacji i motywacji. Sukces poprzednich edycji Akademii Przedsiębiorcy pokazał, że zarządzający małymi i średnimi firmami w Polsce bardzo wysoko cenią sobie pozafinansowe wsparcie partnerów biznesowych. Szczególnie doceniane jest podejście, w którym dostosowujemy tematykę do specyfiki danego regionu czy oczekiwań uczestników. Dlatego i tym razem Akademia będzie miała zupełnie nową, kobiecą odsłonę. Do uczestnictwa w dolnośląskich spotkaniach zapraszamy w szczególności przedsiębiorcze kobiety, które chcą wymienić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat tego, jak być dobrym menedżerem – mówi Wiesław Macherzyński, dyrektor Biura Rozwoju Relacji z Klientami MŚP Banku Zachodniego WBK.

Kobieca strona dolnośląskiego biznesu

W 9. edycji Akademii Przedsiębiorcy (2017/2018) konferencje odbędą się w 22 miastach Polski. Spotkania będą poświęcone 2 nurtom tematycznym – komunikacji w biznesie oraz kobiecej stronie biznesu. Z pierwszymi w tym roku konferencjami, skierowanymi w szczególności do przedsiębiorczych kobiet, Bank Zachodni WBK i POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych startują 14 lutego w Legnicy oraz 15 lutego we Wrocławiu.

W wydarzeniu może wziąć udział każda osoba zainteresowana praktycznymi aspektami sukcesu biznesowego. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej: www.akademia-przedsiebiorcy.pl lub zadzwonić pod numer infolinii: 22 327 00 77. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

Na konferencjach „Kobieca strona biznesu” skupimy się na pokazaniu, jak skutecznie osiągać biznesowe cele m.in. poprzez rozwijanie umiejętności menedżerskich i doskonalenie technik negocjacyjnych. Gościem specjalnym będzie Mariola Bojarska-Ferenc, która w swojej prelekcji „Biznes? Kobiecy punkt widzenia” podzieli się z uczestnikami własnymi doświadczeniami. Opowie o swojej zawodowej drodze i elementach, które składają się na końcowy sukces: o cechach, które powinna posiadać kobieta, aby osiągać wyznaczone cele, o tajnikach negocjacji oraz o sztuce tworzenia siatki najlepszych współpracowników. Podzieli się wskazówkami, jak zachować harmonię między życiem rodzinnym a pracą. Odpowie także na pytania: czy kobietom jest rzeczywiście ciężej się przebić w biznesie, jak wybrnąć z sytuacji „walki” o stanowisko oraz jak ważna jest biznesowa solidarność kobiet.

(MKO)