ŚWIDNICA: 10. Jubileuszowy Świdnicki Zlot Caravaningowy

 • Miejsce wydarzenia: Świdnica
 • Data wydarzenia: 2017/08/04 2017/08/11
 • Zobacz inne eventy w mieście: Świdnica

Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Camping Caravaning Club Świdnica, zapraszają wszystkich miłośników turystyki caravaningowej z kraju i zagranicy na 10. Jubileuszowy Świdnicki Zlot Caravaningowy, który odbędzie się od 4 do 11 sierpnia br. na terenie Campingu przy ul. Śląskiej 37.

Dla uczestników zlotu przygotowano liczne zabawy i konkursy sprawnościowe, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy na basenie kąpielowym oraz wycieczki m.in. do: Zamku Książ i Palmiarni w Wałbrzychu, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej czy podziemi w Górach Sowich. Nie zabraknie także spaceru po Świdnicy, w czasie którego zlotowicze odwiedzą m.in. takie perełki jak: Kościół Pokoju, Katedrę pw. św. Stanisława i Wacława, Muzeum Dawnego Kupiectwa czy też Wieżę Ratuszową.

Zlot odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal – Słaniewskiej.

Program Zlotu

04.08 (piątek)

godz.12:00 -otwarcie biura zlotu, przyjmowanie załóg przybywających na zlot,

05-06.08 (sobota/niedziela) – przyjmowanie zgłoszeń na wycieczki, czas wolny,

07.08 (poniedziałek)

godz. 09:30 – zwiedzanie Świdnicy z przewodnikiem – Rynek w tym wejście na Wieżę Ratuszową, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Kościół Pokoju, Katedra,

godz.14:30 – WORD Wałbrzych, pokaz/symulacja wypadku, następstwa itp.

godz.17:00 – oficjalne otwarcie zlotu (spotkanie z przedstawicielami władz z miasta i powiatu oraz organizatorami przy grillu i muzyce do godz.22:00 ),

08 – 10.08 (wtorek, środa, czwartek) – zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży i sprawnościowe dla uczestników zlotu, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy na basenie kąpielowym, wycieczki (przy zgłoszeniach min 30 osób):

 • Wałbrzych – Zamek Książ, Palmiarnia, Lubiechów – lokalizacja tzw. złotego pociągu (65km),
 • Wrocław – Panorama Racławicka, Muzeum Narodowe i Etnograficzne,
 • Burkatów – Fabryka makaronu, Makowice – Winnica Świdnicka (degustacja produktu),
 • Jaworzyna Śląska – Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa, Fabryka Porcelany Stołowej „Karolina”.

Wycieczki indywidualne, po proponowanych trasach:

 • Fundacja Krzyżowa – zwiedzanie obiektów, Podziemne Miasto Osówka k/Głuszycy,
 • Walim – Muzeum Sztolni Walimskich, Strzegom – Międzynarodowy Festiwal Folkloru,
 • Witoszów Dolny – Muzeum Broni i Militariów,

11.08 (piątek)

godz. 12:00 – oficjalne zamknięcie zlotu, zamknięcie biura zlotu, wyjazdy turystów.

Uwagi organizacyjne

Uczestnicy zlotu, z tytułu wniesionej opłaty za udział w zlocie są uprawnieni do:

 • pobytu na campingu, ustawienia pojazdu i sprzętu turystycznego (samochód, przyczepa, camper, motocykl, namiot), podłączenia energii elektrycznej, korzystania z urządzeń campingu i basenu kąpielowego na podstawie posiadanego identyfikatora oraz udziału w programie zlotu.
 • Turyści, którzy przyjadą na Camping przed rozpoczęciem zlotu oraz którzy pozostaną na Campingu po jego zakończeniu, rozliczają się z pobytu w recepcji campingu.
 • Zgłoszenia udziału załogi w zlocie należy dokonać w terminie do 30 czerwca br. w dowolnej formie na piśmie (list lub email) podając nazwisko i imię, wiek uczestników (załoga to max. 2 osoby dorosłe + 3 młodzieży do lat 18). W zgłoszeniu należy podać informację – oświadczyć o wniesieniu opłaty w dniu przyjazdu na zlot.

Korespondencję proszę kierować na adres: Camping Caravaning Klub Świdnica – Bronisław Bienkiewicz ul. Pułaskiego 1/16 58-100 Świdnica, email: bronekbienkiewicz@onet.eu, tel. 504 255 735.

Informacje o campingu i opłatach oraz o zlocie znajdują się na stronie internetowej: www.osir.swidnica.pl/obiekty/camping i www.polskicaravaning.pl

(MKO)