WAŁBRZYCH: Spektakl pt. „Emiganci”

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2018/04/06 2018/04/07
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Dwóch Polaków na emigracji i dwa spojrzenia na Polskę. Zamknięci w zbyt ciasnym pomieszczeniu, skazani na bycie ze sobą i nieustający konflikt – próbują się zrozumieć. Czy znajdą wspólny język? Czy się dogadają?

Odpowiedzi na te nurtujące pytania uzyskają widzowie w dniach 6 i 7 kwietnia w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym, podczas spektaklu pt. „Emigranci”. Tytułowi emigranci, intelektualista AA i przeciętny zjadacz chleba XX, wynajmują wspólnie skromne mieszkanie w bliżej nieokreślonym kraju. Być może żyją na obczyźnie, a może nie musieli nigdzie wyjeżdżać, by czuć się obco… Połączeni przez przypadek – dążący do niezależności, a jednak skazani na wspólne bytowanie – prowadzą ze sobą i przeciwko sobie okrutną grę pozorów.

Sztuka Sławomira Mrożka dotyka problemu naszej tożsamości. Emigracja od kilku stuleci wpisana jest w historię naszego kraju – również tę najnowszą. Po 25 latach zmieniły się powody i formy emigracji.

W wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym „Emigranci” to propozycja przygotowana przez aktorów: Czesława Skwarka i Michała Koselę.

REZERWACJA BILETÓW: