WAŁBRZYCH: Spektakl pt. „Pinokio”

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2018/03/04
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Pinokio to jedna z najwybitniejszych powieści literatury dziecięcej, która traktuje o poszukiwaniu człowieczeństwa. Ten wyjątkowy spektakl będzie można zobaczyć w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora już w ten weekend.

Nie słucha przestróg Świerszcza, który zdaje się być alter ego Geppetta, oraz napomnień Dobrej Wróżki, będącej uosobieniem mądrej matki. Pragnie się jedynie bawić i korzystać z życia z przyjaciółmi, którzy nie zawsze okazują się prawdziwi. Wiele czasu minie, nim Pinokio dojrzeje i zrozumie, jakich niewłaściwych wyborów dokonywał.

Wałbrzyska inscenizacja to pełna niezwykłych perypetii opowieść o życiu, dorastaniu, gdzie dziecięcy humor nieustannie przeplata się z refleksją. Pinokio, jak każdy młody człowiek, żądny jest przygód, nie chce chodzić do szkoły, kłamie, często wpada w tarapaty, ale potrafi także wzruszyć swoją serdecznością oraz potrzebą kochania i bycia kochanym. Dojrzewając do posłuszeństwa wobec ojcowskiej miłości, pokazuje nam, jak ważny jest szacunek dla rodzica.

Spektakl w reżyserii Eweliny Ciszewskiej. Obsada: Anna Jezierska, Paweł Kuźm, Katarzyna Kłaczek, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

(MKO)