WROCŁAW: 7. edycji „Buy a Book”

  • Miejsce wydarzenia: WROCŁAW
  • Data wydarzenia: 2017/09/16
  • Zobacz inne eventy w mieście: WROCŁAW

Fascynujące lektury na długie jesienne wieczory, książki kucharskie z inspirującymi przepisami, powieści dla małych i dużych. To tylko niewielka część książek, które za ułamek ceny będzie można kupić w ramach 7. edycji „Buy a Book”.

16 września w Magnolia Park (godz. 11.00-18.00) odbędzie się charytatywny kiermasz książek „Buy a Book”. Uczestnicy za 5 zł, 10 zł, 15 zł lub więcej wybiorą wyjątkowe pozycje literackie, między innymi kryminały, przewodniki, komiksy, książki kucharskie, literaturę dziecięcą, a nawet audiobooki. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na realizację celów statutowych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

To wyjątkowa organizacja pomagająca podopiecznym w ich domach na terenie Dolnego Śląska. Działa nieprzerwanie od 2007 roku. Jej celem jest profesjonalna i całościowa opieka nad nieuleczalnie chorym dzieckiem i jego rodziną. Codziennością jest wsparcie psychologiczne i socjalne czy organizacja wolnego czasu dla rodzeństwa podopiecznych.-

Najważniejsza i najbardziej kosztowna w domowym hospicjum jest opieka medyczna – zakup specjalistycznego sprzętu, leków i środków medycznych czy opłacanie domowej rehabilitacji. Mamy też nieoczywiste potrzeby, na przykład utrzymanie aut, którymi dojeżdżamy do dzieci – mówi Beata Hernik-Janiszewska, prezes zarządu Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. – Każde wsparcie jest dla nas bardzo ważne. I każde przekłada się na lepszy komfort życia chorych dzieci – dodaje.

Na kiermaszu pojawią się goście specjalni, na przykład Paweł Rańda (godz. 12.00) – wicemistrz olimpijski w wioślarstwie, który na co dzień pełni rolę Ambasadora Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. O godz. 14.30 z uczestnikami spotka się Youri Gregoire – półfinalista programu „Mam Talent”, który zasłynął z żonglerki diabolo. O godz. 17.00 pokaz umiejętności da Nader Hasnaoui – tancerz i instruktor tańca Centrum Tańca Champion Team, finalista programu „You Can Dance”. Całość uzupełnią koncerty duetów wokalno-gitarowych – RaRo (Rosalie Chatwin i Rafał Biłas), de’Tone (Justyna Mikulska i Bartek Wróbel), a także George’a Dyera i Valentiny Vatutiny.

Od 2013 roku akcji „Buy a Book” patronuje i wspiera ABSL we Wrocławiu, czyli lokalny oddział Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce, zrzeszający największe wrocławskie firmy nowoczesnego sektora usług dla biznesu. Głównym organizatorem tegorocznej edycji jest jedna z firm członkowskich stowarzyszenia – wrocławskie Centrum Hewlett Packard Enterprise. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia oraz Wrocławskiej Rady Kobiet. Magnolia Park pełni rolę partnera strategicznego.

– Kiermasz „Buy a Book” będzie wspaniałą okazją, by wzbogacić swoją biblioteczkę lub sprawić komuś prezent wiedząc, że pieniądze zostaną przekazane na szlachetny cel – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. – Cieszymy się, że możemy przyłączyć się do tej wspaniałej inicjatywy – dodaje.

Magnolia Park regularnie wspiera Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Wspólnie działają podczas akcji Pola Nadziei – międzynarodowego programu, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na działalność hospicjów. Galeria organizuje też zbiórki krwi z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

7. edycja „Buy a Book”

  • Magnolia Park
  • ul. Legnicka 58
  • 16 września,
  • godz. 11.00-18.00

(MKO)