XX ogólnopolski konkurs WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców

Już po raz 20. elitarna grupa przedsiębiorców zostanie uhonorowana prestiżową nagrodą WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, świadczącą o doskonałej kondycji firm, które budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Kapituła ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców nagrodzi te podmioty gospodarcze, które w wybitny sposób przyczyniają się do popularyzacji rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Jubileuszowa XX edycja ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców to znakomita okazja, aby znaleźć się w gronie najlepszych polskich przedsiębiorstw. Statuetki przyznawane są w 15. kategoriach. W dotychczasowych dziewiętnastu edycjach konkursu razem udział wzięło ponad 7100 firm, a nagrody WIKTORIA przyznano ponad 724 przedsiębiorstwom. W tym roku zostaną także przyznane jubileuszowe nagrody WIKTORIA dla osób i firm, które od ponad dwudziestu lat wyróżniają się i budują polską gospodarkę.

Konkurs skierowany jest do firm posiadających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej a jego celem jest wspieranie przedsiębiorczości oraz inicjatyw gospodarczych, a także upowszechnianie zasad etyki w biznesie.

Każdego roku do konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców zgłaszają się małe i średnie przedsiębiorstwa, które stanowią podstawę polskiej gospodarki, jak i wielkie korporacje. Otrzymanie prestiżowej nagrody WIKTORII stanowi potwierdzenie wysokiej jakości oraz konkurencyjności oferowanych produktów i usług w Polsce jak i za granicą. Tegoroczny konkurs odbywa się w niezmienionej formule. Przedsiębiorstwa, które chciałyby się znaleźć w gronie najlepszych firm, mogą zgłaszać się do 15 lipca 2017 roku za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie konkursu www.nagrodawiktoria.pl

– Jubileuszowa XX edycja konkursu to wielkie święto polskiej przedsiębiorczości. Konkurs od dwóch dekad cieszy się ogromnym zainteresowaniem i z roku na rok rośnie jego poziom, co świadczy o coraz lepszej kondycji polskiej gospodarki. Tegoroczna edycja konkursu będzie wyjątkowa. Spodziewamy się rekordowej liczby nominacji. Dodatkowo przyznamy jubileuszowe nagrody: „Osobowość XX – lecia Konkursu”. Od ponad dziewiętnastu lat nagradzamy najlepsze polskie przedsiębiorstwa i jako przewodniczący Kapituły Konkursu jestem niezmiernie dumny z polskich przedsiębiorców, z podejmowanych przez nich inicjatyw i rozwijania swoich firm na zasadach etycznej konkurencji. To właśnie ci przedsiębiorcy są przyszłością naszej rodzimej gospodarki, a nagroda WIKTORIA jest wyrazem naszego uznania. Jest również czynnikiem mobilizującym do jeszcze większego wysiłku w rozwój przedsiębiorczości – podkreśla Waldemar Piórek, pomysłodawca konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, Prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, która jest organizatorem konkursu.

Rzetelność i bezstronność wpisane w mechanizm przyznawania nagród to kluczowe wyróżniki konkursu WIKTORIA.

Prawo do nominacji firm posiada organizator konkursu, samorząd terytorialny i samorząd gospodarczy oraz Ambasadorowie Marki (minimum dwukrotni laureaci z poprzednich edycji). Przedsiębiorstwa mogą się również zgłaszać bezpośrednio i po pozytywnej weryfikacji uzyskać nominację od organizatora. Kolejny etap konkursu polega na wypełnieniu według wytycznych Zeszytu Konkursowego i przesłaniu go na adres Kapituły. Na jego podstawie Kapituła Konkursu, w której skład wchodzą powszechnie szanowane i znane osoby ze świata nauki, kultury i mediów, nagradza najlepsze polskie przedsiębiorstwa.

W Kapitule Konkursu zasiadają: Przewodniczący Kapituły Konkursu Waldemar Piórek – Prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, Barbara Jończyk – Prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, Elżbieta Teresa Mączyńska-Ziemacka – profesor zwyczajny nauk ekonomicznych, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dr Dariusz Tarczyński – psycholog biznesu, założyciel i dyrektor Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości, Peter Grudniak – Prezes Zarządu Ergo Pro w Polsce, Grzegorz Turniak – Prezes Akademii Rekomendacji, Mariusz Hildebrand – Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor S.A., Leszek Mellibruda – dr hab. psycholog biznesu.

– Konkurs WIKTORIA to wspaniała inicjatywa. Firma BIG InfoMonitor stawia na propagowanie oraz wspieranie przedsięwzięć, które przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorstw i polskiej gospodarki. Stąd też towarzyszymy i patronujemy konkursowi, którego konwencja jest spójna z naszą misją – rozpowszechnianiem zasad etyki i zasad fair play w biznesie oraz promowania dobrych przedsiębiorców – podkreśla Mariusz Hildebrand, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor S.A.

Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się między innymi: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Oknoplast, RMF FM, Radio ZET, Polsat CAFE, ERGO , Itaka, Drutex, Centrum SZEMBEKA, Inter Cars, SITA, Korporacja RADEX, Grupa Integer.pl, OMNICOM, SOLPHARM,J.W. Construction, Cerad, Impel S.A., Budimex S.A., Spółdzielnia Pracy ,,Muszynianka”, Spółdzielnia Mleczarska w Kole, PHILIPIAK, Polisa – Życie, MARMA Polskie Folie, TECHNOPOL, LECHPOL oraz wiele innych. Od wielu lat starania nagradzanych przedsiębiorców doceniają liczne instytucje rządowe i samorządowe, Wojewodowie i Marszałkowie Województw oraz Związek Powiatów Polskich.

W tegorocznej, jubileuszowej XX edycji konkursu, nagrody WIKTORII zostaną przyznane w trakcie Wielkiej Gali, która będzie miała miejsce w dniu 21 października 2017 roku w Warszawie. W uroczystym wydarzeniu wezmą udział laureaci i ich goście, a także szacowni przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz ludzie ze świata nauki, kultury i mediów.

W konkursie WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców nominowane są firmy w 15 kategoriach:

  1. Budownictwo, Usługi Developerskie i Zarządzanie Nieruchomościami
  2. Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa
  3. Energetyka, Elektrotechnika
  4. Handel i Dystrybucja
  5. Medycyna, Zdrowie i Uroda
  6. Ochrona Środowiska
  7. Przemysł Lekki
  8. Przemysł Ciężki
  9. Rolnictwo i Produkcja Spożywcza
  10. Transport, Motoryzacja, Spedycja i Logistyka
  11. Telekomunikacja, Informatyka i Elektronika
  12. Turystyka, Hotelarstwo, Gastronomia
  13. Usługi dla Firm i Ludności
  14. Bankowość i Usługi Finansowe
  15. Działalność Naukowa, Edukacyjna i Badawczo Rozwojowa

(BaPu)

Powiązane artykuły