Yagi się rozbudowuje

Japoński zakład Yagi Poland Factory, ulokowany w żarowskiej podstrefie, będzie rozbudowywany.

W planach jest uruchomienie nowych linii produkcyjnych.

Do tej pory spółka zainwestowała w Żarowie 5 milionów euro. Nowa inwestycja pochłonie dodatkowe 1,5 miliona euro.

– Dzięki nowym instalacjom maszyn, z których ostatnia zakończy się w styczniu przyszłego roku, niedługo zapełnimy halę, którą rozbudowaliśmy pod koniec 2011 roku. W tym roku dodatkowo zainstalowaliśmy dwie nowoczesne linie do obróbki maszynowej o wartości 2 milionów euro oraz włoską linię do hartowania i odpuszczania. Na początku przyszłego roku czeka nas jeszcze montaż linii do obróbki maszynowej o wartości 1,5 miliona euro – wyjaśnia Isamu Shirai, wiceprezes żarowskiej fabryki Yagi Poland Factory.

Z nowych linii produkcyjnych japońskiej fabryki będą nadal zjeżdżały części i akcesoria do pojazdów mechanicznych. Firma zamierza stworzyć kolejne miejsca pracy. W tej chwili załoga Yagi Poland Factory liczy w Żarowie 150 osób. W związku z rozbudową spółka zamierza zatrudnić dodatkowe 10 osób, szczególnie na dział obróbki maszynowej.

– Wciąż się rozwijamy, dlatego potrzebujemy nowych pracowników w każdym wieku. Nie muszą to być osoby doświadczone, wystarczy, że będą miały chęć do pracy. Zapewniamy szkolenie na miejscu, a oprócz wynagrodzenia pracownicy mogą liczyć na dodatek dojazdów do pracy, nagrody kwartalne w oparciu o indywidualną ocenę pracowniczą, pakiet socjalny z funduszu socjalnego („Wczasy pod Gruszą” i Boże Narodzenie) – mówi Agnieszka Głuszczak z fabryki Yagi Poland Factory z Żarowa.

Japońska firma działa w żarowskiej podstrefie zarządzanej przez Wałbrzyską Specjalna Strefę Ekonomiczną „Invest-Park” od 2003 roku. Rok później w 2004 roku Yagi Poland Factory uruchomiła produkcję części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych i ich silników, w tym łożysk, piast oraz elementów sprzęgieł do klimatyzatorów.

Na terenie podstrefy Żarów ulokowanych jest dziewięć zakładów. Każdego roku kolejne z nich otrzymują nowe zezwolenia na kontynuację swoich inwestycji. Nowe zezwolenia w tym roku otrzymały również dwie inne japońskie fabryki, Daicel Safety Systems Europe oraz AKS Precision Ball Polska.

(Pa)

Powiązane artykuły