Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstawać

W zestawieniu 10 modeli, które ich pierwsi właściciele posiadają najdłużej, znalazły się wyłącznie japońskie samochody. Zdecydowanie prym wiedzie Toyota z 5 modelami, w czołówce są też Subaru, Lexus i trzy Hondy. Dominują SUV-y i minivany, a dwa pierwsze miejsca zajmują hybrydy.

Najdłużej posiadane samochody

Wyniki te zostały opublikowane przez portal iSeeCars.com, który co roku bada rynek samochodów używanych w Stanach Zjednoczonych. W najnowszej edycji rankingu analitycy portalu przebadali ponad 2,5 miliona samochodów wyprodukowanych w latach 1981-2006, które zostały sprzedane w 2016 roku. W przypadku 10 modeli prawdopodobieństwo, że oferta pochodzi od pierwszego właściciela, było 1,9 razy większe niż wynosi średnia. Pierwsi właściciele stanowili w przypadku różnych modeli od 4% do 32,1% wszystkich sprzedających.auto1

– 10 samochodów, którymi Amerykanie jeżdżą najdłużej, to auta japońskich producentów. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ich reputację aut trwałych i niezawodnych  – skomentował Phong Ly, CEO portalu iSeeCars.

Dziewięć samochodów na liście Top 10 to SUV-y i minivany.

– Tego rodzaju auta często są kupowane przez osoby mające dzieci. Klienci chętnie wybierają duże, wygodne samochody, gdy zakładają rodziny i potem trzymają je przez wiele lat – dodał Ly.

Równie ciekawe jest zwycięstwo w rankingu aut hybrydowych – dwie hybrydowe Toyoty znalazły się na pierwszym i drugim miejscu, a Lexus RX Hybrid zajął miejsce 9. To udowadnia, że pokutujące do tej pory mity o ryzyku awarii akumulatorów trakcyjnych nie znajdują potwierdzenia w faktach. Samochody hybrydowe wygrywają także w wielu rankingach niezawodności, czego dobrym przykładem jest ranking Consumer Reports. Amerykańska organizacja konsumencka uznała Priusa za najbardziej bezawaryjny samochód 2016 roku.

Ranking marek

W rankingu marek również dominują azjatyccy producenci. Japońskie koncerny wyprodukowały najwięcej samochodów posiadanych przez Amerykanów przez co najmniej 10 lat od zakupu. Na liście Top 10 są także dwie marki z Korei i tylko jedna amerykańska. Na pierwszym miejscu jest Toyota, a Lexus znalazł się na 6. miejscu. Drugi po Toyocie największy japoński producent, Honda, zajął drugie miejsce w zestawieniu iSeeCars.com, a jego marka premium, Acura, miejsce 4.

Auto2

(MKO)

Powiązane artykuły