Zbudują „Mosty” i pokażą swoją wizję ESK 2016

Może być mały, średni lub duży – i grant i most.

Trwa nabór wniosków do projektu „Mosty” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Projekt „Mosty” skierowany jest do osób w wieku 7-35 lat, które chcą przedstawić swoją inicjatywę artystyczną – na jednym z wrocławskich mostów. Ważne, aby koncepcja nawiązywała do historii wybranego mostu, a tym samym tożsamości miasta. Finał przedsięwzięcia odbędzie się 20 czerwca 2015 roku. Tego dnia kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt mostów zamieni się w miejsce występów młodych mieszkańców Dolnego Śląska. Co pokażą?

W zależności od wielkości projektu jego uczestnicy mogą liczyć na grant w wysokości 20, 40 lub 80 tysięcy złotych.

 

Chris Baldwin, reżyser, kurator ESK 2016 do spraw performance’ów

Chris Baldwin, reżyser, kurator ESK 2016 do spraw performance’ów

– Wyobraźnia jest limitem. Oddajemy w ręce zdolnych, twórczych osób element niezwykle charakterystyczny dla Wrocławia. Zaproponują co się może zdarzyć na moście. Zaś samo przedsięwzięcie ma szansę przejść do historii miasta. Każdy most to złożona opowieść, często wielokulturowa, wyrastająca z idei współpracy i porozumienia. Projekt ma być powodem jej poznawania, odkrywania, zgłębiania, interpretowania i finalnie – zaprezentowania.

 

 

 

Aby zgłosić się do projektu, należy w Biurze ESK 2016 złożyć wypełniony wniosek zawierający wybór mostu, uzasadnienie, opis swojej koncepcji, wybór artysty lub animatora kultury,  z którym projekt będzie realizowany oraz planowany budżet. Najlepiej, żeby był to w pełni autorski projekt mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, który zaangażuje społeczność lokalną i przedstawi jej wizję kulturalnego miasta. Najlepsze pomysły mogą liczyć na wsparcie w wysokości nawet 80 tysięcy złotych.

Dlaczego warto?

Chris Baldwin, reżyser, kurator ESK 2016 do spraw performance’ów

Chris Baldwin, reżyser, kurator ESK 2016 do spraw performance’ów

– To doskonała szansa, aby współpracować z ekspertami. Jeśli uczestnicy nie wiedzą, z kim mogą kooperować – my im pomożemy znaleźć odpowiednie osoby. Chcą zaprosić do współpracy grupę licealistów z Ukrainy czy Izraela? Świetnie. Wszystko zależy od ich kreatywności i tego jak interpretują historię mostu. Mogą powstać naprawdę ekscytujące, wielokulturowe kolaboracje .

 

 

 

 

W projekcie mogą wziąć udział zarówno osoby prywatne, grupy, szkoły, stowarzyszenia artystyczne, związki wyznaniowe, a nawet spółdzielnie socjalne. Nabór wniosków trwa do 15 października 2014, a ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie. Prace nad projektami ruszą na początku przyszłego roku. Efekt prac młodych mieszkańców Dolnego Śląska zobaczymy 20 czerwca 2015.

 

Gdzie złożyć wniosek? Podpisany wniosek przyjmowany jest w formie papierowej z dołączoną elektroniczną wersją zapisaną na płycie CD lub DVD w sekretariacie Biura Europejskiej Stolicy Kultury 2016, mieszczącego się przy ul. Komuny Paryskiej 39-41 we Wrocławiu.

Wnioski i potrzebne formularze

Więcej informacji

(JuAn)

Powiązane artykuły