We Wrocławiu powstanie nowy salon Mazdy, wybuduje go Grupa Wróbel

20 czerwca został podpisany list intencyjny pomiędzy Mirosław Wróbel Sp. z o.o., a Mazda Motor Poland. Porozumienie zakłada uruchomienie nowego salonu i serwisu japońskiej marki na terenie aglomeracji wrocławskiej. Jak poinformował dealer, działka pod budowę nowego salonu została zakupiona na obrzeżach miasta, w motoryzacyjnym centrum w Długołęce.

Ostatnie lata to dla Mazdy okres hossy. W niezależnym badaniu satysfakcji dealerów samochodów ze współpracy z importerami z 2015 r., marka po raz drugi z rzędu zajęła 1. miejsce i równolegle jest najbardziej pożądaną autoryzacją w branży.

Grupa Wróbel posiada już dwa oddziały Mazdy: w Opolu i Lubinie.

Michał Łuczak, prezes Grupy Wróbel, już wielokrotnie wspominał, że konsekwentny rozwój sieci dealerskiej jest bardzo ważnym elementem strategii rozwoju firmy. Jak pokazują ostatnie wydarzenia, ekspansja przez przejęcie to nie jedyny model obecny w działalności spółki.

– Nie ma dwóch takich samych inwestycji – mówi Łuczak. Oczywiście, przez tyle lat działalności zdążyliśmy wypracować dobre praktyki w tym zakresie, jednak każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. Czasem warto zainwestować od podstaw, tak jak w przypadku Mazdy – kończy prezes.

Salon będzie spełniał najnowsze założenia japońskiego producenta: miejsca przeznaczone na ekspozycję 9 samochodów, 8 stanowisk naprawczych i 2 punkty wydań. Miejsce będzie też przystosowane do prowadzenia sprzedaży samochodów używanych. To wszystko na powierzchni ponad 2 tys. m².

W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie 30 osób.

Aktualnie inwestor jest na etapie wyboru projektanta i uzyskiwania pozwoleń formalnych. Pewne jest, że salon powstanie przy ulicy Wrocławskiej, w Długołęce pod Wrocławiem. Jak mówi Michał Łuczak, to rejon, gdzie koncentruje się bardzo duża część rynku motoryzacyjnego i jedyne czego tam brakuje, to piękny, japoński dizajn.

Start operacyjny nowego salonu jest przewidziany na IV kwartał 2017 r. Budowa w Długołęce to kolejna, duża inwestycja spółki na Dolnym Śląsku. Jesienią tego roku, Grupa Wróbel zakończy budowę swojej nowej, głównej siedziby we Wrocławiu przy ul. Granicznej.

(MKO)

Powiązane artykuły