EARLY WARNING – czyli nie bój się porażki biznesowej

Międzynarodowy projekt EARLY WARNING nabiera rozmachu. Do PARP zgłosiło się już ponad 50 przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia.

Celem projektu EARLY WARNING jest stworzenie systemu wsparcia przedsiębiorstw w trudnościach w Polsce, Grecji, Hiszpanii oraz Włoszech. W realizację projektu zaangażowane są również kraje, w których takie systemy już funkcjonują – Dania, Niemcy i Belgia. W Polsce za stworzenie jednolitego systemu wsparcia przedsiębiorstw MŚP w trudnościach odpowiadają Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Fundacja Firmy Rodzinne, które w ubiegłym tygodniu zorganizowały w Warszawie spotkanie dla mentorów i konsultantów.

– Podczas spotkania w PARP analizowaliśmy przypadki pierwszych przedsiębiorców, którzy zgłosili się do projektu, oczekując konkretnego wsparcia. Są to głównie małe firmy, których właściciele doświadczyli porażki biznesowej – tłumaczy Marcin Kowalski, mentor i prezes zarządu firmy doradczej Human Partner Sp. z o.o.

W ramach projektu PARP i FFR została właśnie stworzona ogólnopolska sieć konsultantów i mentorów, do których przedsiębiorcy będą mogli zwrócić się o konkretną pomoc. Ważne jest, aby w odpowiednim czasie zdiagnozować dokładnie sytuację i podjąć niezbędne działania, bo tylko wówczas istnieje szansa na przezwyciężenie kryzysu lub zminimalizowanie jego negatywnych skutków. Praca z konsultantem i mentorem jest bezpłatna. Przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów. W przypadku konieczności skorzystania z pomocy doradcy restrukturyzacyjnego, pierwsze dwie godziny świadczone przez doradcę są nieodpłatnie, a dalsza pomoc jest ustalana indywidualnie.

Wszelkie informacje o projekcie na stronach: www.parp.gov.pl lub www.ffr.pl

(BaPu)

Powiązane artykuły