Jak usprawnić obrót gotówki w punkcie handlowo-usługowym?

Nadmiar gotówki w kasie i konieczność chwilowego przerwania obsługi klientów, żeby zabrać jej część na zaplecze, to scenariusz dobrze znany każdemu kasjerowi i właścicielowi punktu handlowo-usługowego. Tymczasem łatwo można uniknąć takich niedogodności, wyposażając lokal w sejf wrzutowy, pozwalający na łatwe deponowanie gotówki.

Najprościej rzecz ujmując, sejf wrzutowy posiada otwór, przez który można dokonać wrzutu oraz część depozytową, gdzie lądują banknoty. Korzystać można z niego w dowolnym momencie, np. kiedy w kasie jest już za dużo banknotów albo klient płaci wysokim nominałem. Nie wymaga to przerwy w pracy i opuszczenia kasy, a nawet każdorazowego otwierania urządzenia.

Bez wątpienia sejfy wrzutowe to zabezpieczenie gotówki, którą obracają kasjerzy w trakcie obsługi klientów. Całodniowy utarg może sięgać nawet kilku tysięcy, warto więc dla wygody i bezpieczeństwa stworzyć możliwość przechowywania przynajmniej części gotówki poza kasą. Sejfy wrzutowe dostępne są w różnych rozmiarach, więc łatwo znaleźć taki, który bez problemu zamontujemy przy stanowisku kasjerskim.

– Sejf kasjerski SL+ zamiast otworu z boku lub z tyłu, wyposażony jest w szufladę operacyjną. W niej kasjer może trzymać bilon i banknoty będące w stałym obiegu, a jednocześnie zdeponować ich nadmiar. Można wybrać także kasetki wrzutowe SW, wyposażone w ruchomy wkład o pojemności 300-400 banknotów, który można wyjąć, np. kiedy jedziemy wpłacić gotówkę do banku – wyjaśnia Anna Drożdżowska, Konsultant ds. marketingu Konsmetal. – Oczywiście są także standardowe sejfy wrzutowe, model Koliber lub sejf ML, które również cieszą się pozytywnymi opiniami – dodaje.

Bezpieczeństwa zdeponowanej gotówki chronią liczne zabezpieczenia, takie jak atestowane zamki i systemy ryglowe blokujące drzwi przy próbie włamania. Część depozytowa pozostaje cały czas zamknięta, natomiast konstrukcja otworu wrzutowego uniemożliwia wyłowienie depozytu. W przypadku urządzeń w klasie S1 otwór wrzutowy zabezpieczony jest oddzielnym zamkiem klasy A. Jest to rozwiązanie obligatoryjne, zgodne z normą.

– Opinie ekspertów jednoznacznie wskazują, że sejfy wrzutowe to wygodne rozwiązanie także dla właścicieli małych sklepów i punktów usługowych, takich jak np. salony fryzjerskie lub restauracje, ponieważ mają oni stały dostęp do pieniędzy. W każdym momencie mogą oni przyjść i nie ingerując w pracę kasjera zabrać część potrzebnej gotówki. Przechowywanie utargu w sejfie może być też alternatywą dla codziennych wizyt w banku – dodaje Anna Drożdżowska.

Podsumowując, urządzenia wrzutowe to bardzo funkcjonalne rozwiązanie dla placówek handlowych. To połączenie wygody i bezpieczeństwa, przyczyniające się do podniesienia komfortu pracy.

KONSMETAL jest wiodącym producentem systemów i urządzeń do zabezpieczenia mienia, sejfów, multisejfów, kas pancernych, szaf metalowych, skarbców i zaawansowanych technologicznie urządzeń dla branży Retail w Europie. Jerzy Kowalewski założył firmę w 1991r. Należy ona do prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia Systemów Bezpieczeństwa ESSA. Posiada certyfikaty ECB na sejfy i kasy pancerne. Produkty KONSMETAL cieszą się pozytywnymi opiniami i zainteresowaniem instytucji publicznych i finansowych, przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Znajdują się m.in. w Kancelarii Prezydenta RP, Senacie RP oraz na europejskich dworach monarchów. KONSMETAL to pozytywne opinie zadowolonych klientów oraz wieloletnie doświadczenie

(MKO)

Powiązane artykuły