Misja gospodarcza firm polskich do Izraela

Organizatorzy wydarzenia zapraszają do udziału w wielobranżowej misji gospodarczej firm polskich do Izraela, która odbędzie się w dniach: 17 – 24 września 2016 r. Jej celem jest pozyskanie, lub poszerzenie kontaktów biznesowych z partnerami izraelskimi.

Każdy z uczestników misji, niezależnie od branży, czy grupy towarowej odbędzie spotkania indywidualne z izraelskimi odpowiednikami w 3 miastach: Ejlacie, Tel-Awiwie oraz w Jerozolimie.

Izrael zajmuje trzecią pozycję, za Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Arabią Saudyjską, w zakresie polskiego eksportu do krajów regionu Bliskiego Wschodu. Należy podkreślić, że pozycja Izraela jako partnera handlowego Polski jest stabilna i od światowego kryzysu 2009 r. notuje się systematyczny wzrost obrotów towarowych.

Ze względu na potencjał technologiczny Izraela oraz jeden z najbardziej skutecznych na świecie systemów innowacji istnieją duże szanse rozwoju relacji biznesowych i naukowo-technologicznych w takich sektorach jak IT/ICT, biotechnologia i medycyna (w tym sprzęt medyczny), wybrane technologie środowiskowe i nanotechnologia.

Wśród tradycyjnych towarów, które mają duże perspektywy sprzedaży, są: żywność, przede wszystkim mięso wołowe i drobiowe; mrożone owoce i warzywa; napoje i wody mineralne oraz słodycze. Kolejną grupę stanowią urządzenia mechaniczne i elektryczne. WPHI w Tel Awiwie otrzymało dużą liczbę zgłoszeń od polskich producentów sprzętu i materiałów budowlanych. To grupa produktów, które mogą znaleźć odbiorców na rynku izraelskim. Spory potencjał posiadają również metale i wyroby z nich, zwłaszcza profile stalowe, kęsy, srebro i cynk. Widać duże zapotrzebowanie na import maszyn i urządzeń, zwłaszcza dla sektora infrastruktury, budownictwa i rolnictwa.

Według WPHI w Tel Awiwie obserwuje się duże zainteresowanie importerów izraelskich zakupem drewna z Polski, pojawiają się zapytania odnośnie możliwości zakupu komponentów i części zamiennych dla motoryzacji. Rośnie eksport pojazdów i ich części, głównie autobusów. Istnieje również możliwość eksportu kabli elektrycznych i energetycznych. Kolejną grupę stanowią produkty przemysłu papierniczego oraz meble.

 

Informacje dotyczące warunków uczestnictwa oraz kosztów misji

(MKO)

Powiązane artykuły