Transgraniczne Targi Pracy startują w maju w Zgorzelcu

Lista wystawców zamknięta – 80 przedsiębiorców i instytucji weźmie udział w majowych Transgranicznych Targach Pracy w Zgorzelcu. Na odwiedzających targi będzie czekało ponad 1000 miejsc pracy. Targi ruszają w Zgorzelcu, w środę 9 maja.

– Osobiście mnie cieszy, że z roku na rok przybywa wystawców oraz zwiedzających. A przecież ciągle się słyszy, że tego typu spotkania wypiera internet, bo tak jest szybciej, łatwiej. My zaś pokazujemy, że jest wręcz odwrotnie i targi się rozwijają. W tym roku  w naszym przedsięwzięciu weźmie udział rekordowa liczba – 80 wystawców, głównie  z Niemiec, ale będą również wystawcy z Czech i z Polski – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy i dodaje, że targi na dobre zadomowiły się w Zgorzelcu, które jest gościnnym miejscem dla pracodawców  i poszukujących pracy.

Spis wystawców oraz targowych ofert został już opublikowany i jest dostępny na www.eures.dwup.pl. Same zaś targi zaplanowano na środę, 9 maja w godz. 10.00-14.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

– Blisko 80 wystawców to nie tylko przedstawiciele firm, ale też agencji pracy, w związku z tym odwiedzający targi będą mogli wręcz wybierać w ofertach dobrego zatrudnienia. Poszukiwani będą m. in. spawacze, ślusarze, hydraulicy, pracownicy produkcji, elektrycy, kierowcy, operatorzy wózków widłowych, monterzy, operatorzy CNC, a także pracownicy w branży budowlanej, hotelarskiej, medycznej czy też usług osobistych – dodaje Lilla Jaroń, wicedyrektor DWUP.

Każdy z pracodawców zgłasza od kilku do nawet kilkudziesięciu ofert pracy z niemal wszystkich branż. Odwiedzający targi będą mieli także możliwość wydrukowania i skopiowania swojego CV oraz będą mogli skorzystać z pomocy tłumaczy na stoiskach.

Targi rokrocznie cieszą się ogromnym zainteresowaniem i odwiedza je ok. 2.000 osób. Dla bezrobotnych to szansa znalezienia pracy za granicą. Osoby pracujące zaś mogą zatrudnić się na lepszym stanowisku pracy, na lepszych warunkach płacowych lub w dogodniejszej lokalizacji.

(KaLu)

Powiązane artykuły