2,5% rocznie od oszczędności w euro

Międzynarodowy broker internetowy uruchomił nową usługę inwestycyjną, która umożliwia klientom przechowywanie wolnej gotówki w euro z oprocentowaniem 2,5% w skali roku bez limitu maksymalnej wielkości rachunku. Nowa oferta uzupełniła dotychczasową możliwość posiadania środków w dolarach amerykańskich z oprocentowaniem 3% rocznie w ramach programu oszczędnościowego.

W celu uzyskania dochodu z posiadanych środków, użytkownicy platformy inwestycyjnej Freedom24 muszą przelać środki pieniężne w euro ze swojego konta handlowego na konto oszczędnościowe “D” lub sfinansować je kartą bankową bądź przelewem. Odsetki są naliczane codziennie, co pozwala inwestorom na regularne obserwowanie wzrostu swoich oszczędności. W przeciwieństwie do wielu podobnych ofert na rynku program konta oszczędnościowego “D” cechuje się brakiem limitu maksymalnej wielkości rachunku, a jedynie minimalną kwotą wpłaty, która wynosi 150 euro lub 150 dolarów.

—Dekada niskich i ujemnych stóp procentowych dobiega końca, dlatego chcemy stworzyć, jak najlepsze warunki zarówno do inwestowania, jak i efektywnego przechowywania zarobionych środków. Wysokie oprocentowanie 2,5% dla oszczędności w euro i 3% dla oszczędności w dolarach sprawia, że nasze oszczędnościowe konto jest opłacalną alternatywą dla lokaty bankowej i pozwala naszym klientom nie tylko na bezpieczne przechowywanie środków, ale również zwiększenie kapitału, co jest niezmiernie istotne w czasach zmienności rynkowej. – mówi Olena Bondar, dyrektor biura Freedom Finance Europe Poland.

Fot. użyczone | Olena Bondar, dyrektor biura Freedom Finance Europe Poland.

Europejski Bank Centralny podnosił stopy procentowe na każdym posiedzeniu od lipca 2022 roku, w tym główną stopę kredytową z zera do 3%, a stopę depozytową do 2,5%. Według Europejskiego Banku Centralnego, średnie roczne oprocentowanie depozytów terminowych w bankach strefy euro wyniosło w styczniu 2023 roku 1,4%.

Freedom Finance Europe to międzynarodowy broker internetowy znany pod marką Freedom24, należący do międzynarodowej grupy inwestycyjnej Freedom Holding Corp. Akcje holdingu notowane są na giełdzie NASDAQ, a jego działalność jest regulowana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Freedom Finance Europe oferuje swoim klientom bezpośredni dostęp do największych światowych giełd papierów wartościowych, profesjonalną analitykę papierów wartościowych oraz dedykowane aplikacje handlowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.freedom24.com.

 

MaJa

Powiązane artykuły