3M i Parker Hannifin wprowadzają się do nowego biurowca

Przy ulicy Dubois 41 od czerwca funkcjonuje już nowoczesny biurowiec, w którym miejsce zajmie kilkaset pracowników firm Parker Hannifin oraz 3M.

Pierwsza z nich zdążyła się już ulokować, natomiast pracownicy 3M pojawią się tam najwcześniej we wrześniu.

Inwestor może się już pochwalić faktem, że 7-kondygnacyjny biurowiec klasy A jest już w 100 procentach wynajęty. Pozostały już tylko dwa miejsca na lokale usługowe na parterze.

Nowa inwestycja znajduje się pomiędzy ulicami Kurkową i Dubois, tuż przy Odrze. Do dyspozycji najemców oddano łącznie 6800 metrów kwadratowych powierzchni biurowej i 700 metrów kwadratowych powierzchni handlowo-usługowej. Inwestycja została zaprojektowana przez pracownię Maćków i jest to część inwestycji komercyjno-mieszkaniowej firmy Nacarat.

W tym miejscu postanowiła się ulokować firma Parker Hannifin, która przeniosła tam swoje centrum usług księgowych. Firma jest wiodącym producentem z branży napędów i sterowań hydraulicznych, pneumatycznych i elektromechanicznych stosowanych m.in. w przemyśle samochodowym, lotnictwie czy astronautyce. Wrocławski oddział jest odpowiedzialny za obsługę spółek operacyjnych firmy w Europie, Środkowym Wschodzie i Afryce. Koncern od czerwca zajmuje już dwa ostatnie piętra w biurowcu.

Pozostałe piętra zajmie firma 3M, która wprowadzi się we wrześniu. Amerykańskim koncern uruchamia tam centrum usług wspólnych, które będzie obsługiwać Europę, Bliski Wschód oraz Afrykę. Firma jest obecna w Polsce od ponad 20 lat, a od 14 we Wrocławiu, gdzie kupiła fabrykę Viscoplast.

(KrzKr)

Powiązane artykuły